کسب بهترین رنکینگ در تاریخ جودوی ایران

اعلام رنکینگ جهانی و خبر مسرت بخش برای ایران

مدال طلای محجوب در مسابقات بانکوک
مدال طلای محجوب در مسابقات بانکوک

با پایان یافتن تورنمنت قهرمانی آسیا و کسب دو مدال ارزشمند توسط محجوب و قاسمی نژاد ، فدراسیون جهانی جدیدترین رنکینگ جودوکاران جهان را اعلام کرد که در این رده بندی برای نمایندگان مدال آور ما در تایلند ؛ با صعود قابل توجه ی همراه بودند . این رده بندی توسط فدراسیون جهانی جودو هر چند مدت اعلام می شود ؛ در تازه ترین رده بندی که در ماه آوریل منتشر گردید جودوی ایران در دو وزن 81- و 100- کیلوگرم ارتقا رتبه داشت .

جواد محجوب برترین جودوکار ایران در تاریخ رنگینگ جهان

جواد محجوب با کسب 558 امتیاز از رنک سی و هفتمی جهان به سیزدهمی در وزن منفی 100 کیلوگرم صعود کرد . گفتنی است ؛ کسب رده سیزدهم جهان تا کنون در تاریخ جودو ایران سابقه نداشته که جواد محجوب به عنوان نخستین ایرانی به این سطح از رتبه بندی ها در جهان دست یافته . همچنین در این وزن کرپالک با کسب 1476 امتیاز از جمهوری چک در صدر جدول ااین رده بندی قرار دارد .

صعود یازده پله ای  قاسمی نژاد

امیر قاسمی نژاد دیگر نماینده مدال آور تیم اعزامی ایران به مسابقات قهرمانی آسیا با کسب 284 امتیاز از رتبه چهل و ششمی ماه قبل خود به رنک سی و پنجمی جهان در وزن منفی 81 کیلوگرم دست یافت . همچنین در صدر جدول نیز پنالبر برزیلی با کسب 1426 امتیاز کیم جائه بوم از کره را که فقط 1398 امتیاز توانسته بود کسب کند را کنار زد و رتبه نخست این وزن را از آن خود نمود و کیم جائه نیز به رنک دومی سقوط کرد . تاریخ انتشار : 13 / 2 / 1392 منبع : اختصاصی جودو وازا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =