مبارزه با دوپینگ و صغر سنی اولویت نخست فدراسیون

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فدراسیون جودو و کوراش ، دکتر رستگار گفت : جودو دنیا به سرعت پیشرفت می کند و اگر  بخواهیم از این غافله جا نماینیم ، باید در اجرای برنامه های خود دقت و سرعت را سرلوحه کار قرار دهیم

محمدعلی رستگار افزود : برنامه های زیرساختی ، مثل پروژه های استعدادیابی و توسعه آموزش قهرمانی در جودو از سال پیش شروع شده و برای نتیجه گرفتن به زمان نیاز هست و در جودو نمی توان با اقدامات گلخانه ای نتیجه کسب کرد ، چرا که  زمان قابل زیادی برای رسیدن به دوران قهرمانی نیاز هست ، همچنین در سال جاری بودجه ویژه ای  را برای اجرای برنامه های نخبه پروری و توسعه آموزش قهرمانی اختصاص دادیم و از جدیدترین دانش روز دنیا در برنامه ها بهره خواهیم برد . حاضر شدن در اردوهای مشترک بین الملی و تمرین با برترین جودوکاران جهان یکی از این برنامه ها می باشد که از طرف سازمان تیم های ملی به خوبی به مرحله اجرایی رسیده است .

مبارزه با دوپینگ و صغر سنی
مبارزه با دوپینگ و صغر سنی

وی سخنان خود را ادامه داد : جودو در ایران با مشکلات بیشماری مواجه است که کار ما را برای رسیدن به هدف با مشکل روبرو می سازد ؛ دوپینگ و صغر سنی از جمله این مشکلات هستند که به جدیت درپی ریشه کنی آن هستیم چراکه اعتقاد داریم با وجود اینها باقی برنامه ها فدراسیون نیز تحت تاثیر قرار گرفته و نتیجه نخواهیم گرفت .

 

رییس فدراسیون در رابطه با گرفتن تست دوپینگ از ورزشکاران تصریح کرد : از سال پیش درخواست های مکرری برای گرفتن تست دوپینگ از جودوکاران به ستاد مبارزه با دوپینگ دادیم و در پی آن ماموران نادو چندین مرحله با حضور دراردوهای تیم ملی اقدام به گرفتن تست دوپینگ از جودوکاران کردند تا چنانچه مشکلی هست در داخل کشور مشخص شود . یکی از اهداف فدراسیون حفظ وجه بین المللی مان است و تا آنجایی که در هیچ مسابقه بین المللی ملی پوشان ما تست مثبت نداشته اند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + ده =