میراسماعیلی : در مبارزه با دوپینگ تعارفی با کسی نداریم

نایب رییس فدراسیون جودو و کوراش جمهوری اسلامی ایران در مصاحبه با خبرگزاری فارس در رابطه با اینکه فدراسیون مدتهاست که تصمیم دارد با  دوپینگ مقابله کند بیان کرد : ما مبارزه جدی با معضل بزرگی بنام دوپینگ شروع کردیم و تصمیم گرفتیم که این کارمان را ادامه بدهیم . ما از بدو ورودمان به فدراسیون جودو تستهای زیادی از جودوکاران گرفته‌ایم ، که متاسفانه مواردی از تست ها مثبت تشخیص داده شد . البته قصدمان این است که در مورد دوپینگ با هیچ کسی تعارف نداشته باشیم و حتی اگر تست دوپینگ نفرات اصلی تیم ملی مثبت اعلام شود آنها را نیز کنار خواهیم گذاشت . البته ما در کمیته انضباطی و جدای از محرومیتهای ” نادو ” (ستاد ملی مبارزه با دوپینگ) و ”  وادا ” (آژانس جهانی ضد دوپینگ)  برای‌ آنها محرومیت‌های شدیدی را در نظر خواهیم گرفت .

آرش میراسماعلی ادامه داد : ما یک فرصتی به تمام جودوکاران دادیم و کلاسهای آموزشی برایشان گذاشتیم ولی متاسفانه درحال حاضر دوپینگ یک معضل بزرگی برای ما شده و در ورزش ما آلودگی های زیادی به بار آورده است .

مدیر تیمهای ملی در رابطه با اینکه برای از بین بردن دوپینگ اینکار را از تیمهای ملی شروع کرده‌اند است اظهار داشت : در دو هفته گذشته حدود ۱۸ نمونه تست دوپینگ از جودوکاران گرفتیم . همه اینکارها طبق خواسته فدراسیون جودو بوده و هدف ما از گرفتن تست دوپینگ این بوده که اثبات کنیم همه کسانی که می‌خواهد عضو تیم‌ ملی شوند باید پاک باشد . این موضوع ممکن است برایمان عواقب جدی‌ای را در بر داشته باشد ولی اعتقاد داریم که اگر می خواهیم در عرصه بین‌المللی این اتفاق صورت نگیرد بهتر آن است که در داخل کشور جلوی این معضل بزرگ را بگیریم .

نایب رییس فدراسیون جودو گفت : تا شروع المپیک برزیل دو سال فرصت داریم که ما برای  رنکینگ المپیک امتیاز بدست بیاوریم . جودوکارانی که ما قصد داریم روی آنها سرمایه ‌گذاری کنیم باید پاک باشند . با توجه به مشکلاتی که در ماه پیش در میادین بین‌المللی برای برخی از فدراسیونها رخ داده است اراده ما در رابطه با مبارزه با دوپینگ جدی تر شده است .

در پایان میراسماعیلی گفت : جودوکاران باید بدانند که ما در اردوی تیم‌ های ملی ، در مسابقات قهرمانی کشور ، در مسابقات لیگ‌ و … مطمئنا بصورت مرتب نمونه تست دوپینگ خواهیم گرفت . از تمام اعضای حاضر در اردوی تیم‌ ملی تست دوپینگ گرفته ایم و منتظر جواب تست های دوپینگ هستیم .

میراسماعیلی : در مبارزه با دوپینگ تعارفی با کسی نداریم
میراسماعیلی : در مبارزه با دوپینگ تعارفی با کسی نداریم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 18 =