کسب نخستین مدال کاتا جودو آسیا توسط کاتاروهای قم

سعید علیزاده در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در قم، درباره حضور کاتاروهای استان قم در مسابقات مردان آسیا اظهار کرد: نخستین مدال تیم اعزامی کشورمان را از رقابت‌های کاتا جودو قهرمانی مردان آسیا توسط نمایندگان کاتا جودوی قم به دست آمد.

کسب نخستین مدال کاتا جودو آسیا توسط کاتاروهای قم
کسب نخستین مدال کاتا جودو آسیا توسط کاتاروهای قم

وی گفت: رقابت‌های قهرمانی آسیا کاتا از شامگاه هجدهم آبان ماه در بانکوک تایلند با حضور 12 کشور آغاز شد و در روز نخست دو تیم به نمایندگی از کشورمان روی تاتامی رفتند.

رئیس هیئت جودوی استان قم افزود: 4 ورزشکار از نفرات اعزامی به این مسابقات را کاتاروهای قمی تشکیل دادند که این نفرات شامل فخر الدین رضایی، مهدی عظیمی، محمدجواد بشارتی، محمدحسن سالاری، محمدرضا صحرایی و محسن قاسم لو هستند.

علیزاده بیان کرد: تیم کاتامه نوکاتا با ترکیب مهدی عظیمی و فخرالدین رضایی کاتاروهای استان قم موفق شد در نخستین حضور خود در این پیکار‌ها با اختلاف بسیار کم نسبت به ‍ژاپن مدال نقره را از آن خود کند.

وی عنوان کرد: دیگر نمایندگان قم در تیم ناگه نوکاتا ایران یعنی محمد جواد بشارتی و محسن قاسملو به مقام چهارمی قناعت کرد.

رئیس هیئت جودوی استان قم تصریح کرد: در بخش جونوکاتا محمدحسن سالاری و محمدرضا صحرایی سومین مدال نقره ایران را به دست آوردند و محمد وحید پوراسفندیار و محمدمهدی می‌رعظیمی در گوشین جوتسو به مدال برنز رضایت دادند.

علیزاده افزود: با کسب این دو مدال و دو مدال نقره در کیمه نوکاتا و کاتامه نو کاتا، کاتارو‌های کشورمان موفق شدند برای چهارمین سال پیاپی نایب قهرمانی آسیا را به نام خود ثبت کنند.

وی خاطرنشان کرد: رشته جودو در قم در بخش کاتا در زمره استان‌های قدرتمند کشور است اما در بخش کومیته نیازمند تلاش بیشتر و افزایش تعداد جامعه آماری ورزشکارانمان هستیم و در این راه، پایگاه‌های قهرمانی رشته جودو را در شهرهای تابعه قم فعال کرده‌ایم.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 4 =