برنز احمد قاسمی در رقابت های قهرمانی آسیا

برنز  احمد قاسمی در رقابت های قهرمانی آسیا
برنز احمد قاسمی در رقابت های قهرمانی آسیا

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به هنگ کنگ ، بعد از محمد رشنونژاد و محمد بریمانلو ، احمد قاسمی هم در دیدار رده بندی حریف خود را شکست داد و به نشان برنز دست يافت تا کار تیم ملی کشورمان در روز نخست از رقابتهای جوانان آسیا با همین سه مدال بسته شود.

قاسمی در وزن 60- کیلوگرم دور نخست به دیدار “چول مین” از کره جنوبی رفت و در کمتر از 30 ثانیه حریف خود را ضربه فنی کرد. وی در ادامه “زانگ پنگ” از چین را نیز با همین نتیجه شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی راه يافت. قاسمی برای صعود به نیمه نهایی “تاناکا” از ژاپن را پیش رو داشت که در در همان ابتدای کار با اجرای فن موفق به کسب امتیاز “وازاری” شد ولی ژاپنی خیلی زود جبران کرد و در نهایت هم قاسمی بازنده تاتامی را ترک کرد.

این جودوکار تیم ملی جوانان کشومران در گروه بازنده ها ابتدا “جابر سینگ” از هند را شکست داد و به دیدار رده بندی راه يافت. قاسمی برای کسب مدال برنز “آرگن باکیتبک” از قرقزستان را شکست داد و به نشان برنز دست يافت.

تیم ملی جوانان ایران امروز شنبه نماینده داشت که حاصل تلاش آنها سه برنز بود. سبحان رسولی در وزن و دنیا آقایی با دو شکست از دست يابی به مدال بازماندند. محمد رشنو نژاد بعد از استراحت در مبارزه نخست به قزاقستان باخت و سپس تاجیکستان و چین تایپه را شکست داد و برنز گرفت . محمد محمدی بریمانلو دومین جودوکار تیم ملی جوانان بود که موفق به کسب مدال برنز شد. وی قزاقستان را با ضربه فنی شکست داد و سپس به مغولستان باخت. بریمانلو در گروه بازنده ها چین تایپه و چین را شکست داد و به برنز گرفت.

برنامه روز دوم مسابقات جوانان قهرمانی آسیا

فردا یکشنبه در روز پایانی این دوره از رقابتها الهام بهرامی در وزن 48- کیلوگرم دختران دوربا “موک چینگ” از هنگ کنگ دیدار می کند و سپس به دیدار برنده کره و چین تایپه می رود. “مبینا عزیزی” در وزن 52- کیلوگرم دور نخست استراحت دارد و سپس با “شوشیلا” از هند مبارزه می کند. زهرا نادری هم در وزن 57- کیلوگرم “سئوهی” از کره جنوبی را پیش رو دارد و سپس به دیدار نماینده قزاقستان خواهد رفت.

در بخش پسران و در وزن 81- کیلوگرم ایمان نیک اقبال دور اول “میگوئل کاستا” از ماکائو را پیش رو دارد و سپس با “خامزین” از قزاقستان دیدار می کند. در وزن 100- کیلوگرم خسرو رحیمی دور نخست استراحت دارد و در ادامه با برنده قزاقستان و ازبکستان دیدار می کند. جعفر پهلوانی هم در وزن 100+ بعد از استراحت در مبارزه اول “لی پو ین” از چین تایپه را دیدار می کند و جی یونگ” از کره جنوبی پیکار می کند.

این دوره از مسابقات با حضور 322 جودوکار در دو بخش دختران و پسران و در دو رده سنی نوجوانان و جوانان پنجشنبه گذشته در هنگ کنگ آغاز شده و فردا یکشنبه به پایان می رسد. 

 

منبع :‌ خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − هشت =