قدرت‌های برتر آسیا روی تاتامی قهرمانی نوجوانان و جوانان

تیم ملی نوجوانان ایران
تیم ملی نوجوانان ایران

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به هنگ کنگ، هشتمین دوره رقابتهای نوجوانان و پانزدهمین دوره رقابتهای قهرمانی جوانان آسیا طی چهار روز آینده به میزبانی هنگ‌کنگ برگزار خواهد شد. اعضای تیم‌های نوجوانان و جوانان کشورمان که طی دو روز گذشته با دو گروه جداگانه راهی هنگ‌کنگ محل برگزاری رقابتهای قهرمانی آسیا شده بودند، در هتل پاند مستقر هستند. هتلی که از سوی کمیته برگزاری تدارک دیده شده و همه کشورهای حاضر در آن اسکان داده شده‌اند.

در این مسابقات با حضور 322 جودوکار دختر و پسر از 22 کشور برگزار می‌شود که در بخش نوجوانان 172 جودوکار و در بخش جوانان 155 جودوکار به رقابت خواهند پرداخت. در رده نوجوانان و در بخش دختران 68 جودوکار و در بخش پسران 104 جودوکار کار خود را از فردا آغاز می‌کنند. در رده جوانان نیز 96 نفر در بخش پسران و 55 جودوکار در بخش دختران حضور خواهند داشت.

در واقع تمامی تیم‌های قدرتمند قاره کهن در این دوره از مسابقات حضور دارند. تیم‌های ژاپن، کره‌جنوبی، قزاقستان، ازبکستان و مغولستان با ترکیب کامل به میدان آمده‌اند. چین، هندوستان، قرقیزستان، عربستان، کویت، ماکائو، نپال، پاکستان، فیلیپین، تاجیکستان، ترکمستان، چین تایپه، یمن، ایران و میزبان سایر تیم‌های حاضر در این دوره از مسابقات هستند.

برنامه مسابقات:
طبق برنامه اعلام شده امروز چهارشنبه 20 آذرماه ساعت 14 به وقت محلی مراسم قرعه مسابقات در هتل پاندا برگزار می‌شود. ساعت 19 نیز در همین هتل وزن‌کشی اوزانی که مبارازت آن فردا انجام خواهد شد صورت می‌گیرد. فردا پنجشنبه مبارزات اوزان 57- ، 63- ، 70- و 70+ دختران در رده سنی نوجوانان و 50-، 55-، 60- و 66- کیلوگرم برگزار می‌شود.

جمعه 22 آذرماه در همین رده نوجوانان دختران در اوزان 40-، 44-، 48- و 52- کیلوگرم به روی تاتامی می‌روند و در بخش پسران هم رقابتهای اوزان 73-، 81-، 90- و 90+ کیلوگرم برگزار خواهد شد.

شنبه 23 آذرماه رقابتهای رده سنی جوانان آغاز می‌شود که در بخش دختران مبازات اوزان 63-، 70-، 78- و 78+ کیلوگرم و در بخش پسران اوزان 55-، 60-، 66- و 73- کیلوگرم برگزار می‌شود و یکشنبه در روز پایانی هم جودوکاران 44-، 48-، 52- و 57- کیلوگرم دختران و 81-، 90-، 100- و 100+  کیلوگرم پسران روی تاتامی خواهند رفت.

اولین تمرین تیم ملی
ملی پوشان کشورمان اولین تمرین خود را در محل برگزاری این رقابتها انجام دادند. این تمرین در مرکز ورزشی “تای هو” که فاصله کمی تا محل اقامت ملی پوشان کشورمان دارد انجام شد. تیم های ملی کشورمان زیر نظر کادر فنی یک جلسه تمرین سبک را پشت سر گذاشتند. در جریان تمرین تیم ملی ایران تیم های ژاپن ، کره جنوبی ، چین ، قرقیزستان ، ماکائو ، قزاقستان ، ازبکستان ، کره جنوبی و پاکستان نیز در حال تمرین بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 1 =