استقبال از زهرا نادری در چهارمحال و بختیاری

برنز زهرا نادری در رقابت های قهرمانی آسیا
برنز زهرا نادری در رقابت های قهرمانی آسیا

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش وجوانان استان، زهرا نادری بنی ملی پوش وزن منها 57 کیلوگرم تیم ملی در رقابت های قهرمانی آسیا که هفته گذشته در هنگ کنگ برگزار شد، توانست علاوه بر شکستن رکورد بانوان ایران در این رشته مقام سوم این بازی ها را از آن خود کند.

زهرا نادری بنی در آیین استقبال اظهار داشت: سال 2011 و در مسابقات آسیایی نوجوانان که در کشور لبنان برگزار شد مقام دوم و سال 2013 در مسابقات آسیایی چین مقام پنجم را به دست آوردم.

وی ادامه داد: روز یکشنبه 23 آذرماه نیز توانستم در مسابقات آسیایی جوانان که در کشور هنگ کنگ برگزار شد مقام سوم را کسب کنم که این مدال برای من از یک جهت خیلی اهمیت داشت چرا که توانستم در قرعه اول کره جنوبی را از پیش رو بردارم.

عضو تیم ملی جودو جوانان افزود: در بازی دوم نیز برابر قزاقستان پیروز شدم، بازی سوم را به چین تایپه واگذار کردم و در بازی فینال برابر قرقیزستانبا پیروزی به مقام سوم رسیدم.

نادری با بیان این که هیچ کس با این قرعه های سخت انتظار مدال از من نداشت، گفت: با عنایت خداوند و دعای خیر پدر و مادرم به این پیروزی شیرین دست یافتم که از همین جا دست آن ها را می بوسم ، زیرا بدون همراهی خانواده به این موفقیت نمی رسیدم.

هشتمین دوره رقابتهای نوجوانان و پانزدهمین دوره رقابتهای جوانان آسیا، پنجشنبه گذشته با حضور 322 جودوکار از 22 کشور به میزبانی هنگ کنگ در سالن ‘شیک کیپ پارک’ برگزار شد که در نهایت تیم های اعزامی کشورمان موفق به کسب یک مدال طلا، یک نقره و هشت برنز شدند.

این دوره از مسابقات با حضور 322 جودوکاراز سراسر آسیا و در دو رده سنی نوجوانان و جوانان برگزار شد.

در پایان این رقابتها ژاپن قهرمان شد، کره جنوبی در جایگاه دوم ایستاد و مغولستان هم سوم شد، ازبکستان و تاجیکستان عناوین چهارم و پنجم را کسب کردند و تیم ملی کشورمان هم با یک نقره و چهار برنز در مکان ششم ایستاد.

زهرا نادری شهریور ماه سال جاری مدال نقره مسابقات قهرمانی جودو کشور را کسب کرد.

 

منبع : ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 4 =