رستگار: سال 2015 برای جودوی ایران متفاوت خواهد بود

 رستگار: سال 2015 برای جودوی ایران متفاوت خواهد بود
رستگار: سال 2015 برای جودوی ایران متفاوت خواهد بود

محمدعلی رستگار پس از حضور موفق تیم های نوجوانان و جوانان جودوی ایران در مسابقات قهرمانی آسیا و کسب 10 مدال (یک طلا، یک نقره و هشت برنز) در گفت وگو با ایرنا، اظهار داشت: کیفیت و سطح پیکارهای آسیایی هنگ کنگ با حضور قدرتمند تیم هایی چون ژاپن، کره جنوبی و مغولستان ایده آل بود.

وی با قدردانی از سرمربیان تیم های نوجوانان و جوانان ایران به دلیل تلاش هایی که در ماه های اخیر داشته اند، گفت: تیم دختران ایران نیز در هنگ کنگ به دو مدال دست یافت که باید از سرمربی این تیم نیز تشکر کنم.

رستگار عنوان کرد: بازهم مشخص شد که جودوی ایران نوجوانان و جوانان شایسته ای دارد که نیاز به حمایت دارند. خوشبختانه تعداد زیادی از اعضای تیم جوانان ایران می توانند سال آینده نیز در همین رده سنی حضور داشته و برتجارب خود اضافه کنند.

به گفته وی، اعضای تیم جوانان پشتوانه قدرتمندی برای تیم ملی بزرگسالان ایران در سال 2015 میلادی خواهند بود.

رییس فدراسیون جودو تصریح کرد: یقین داشته باشید چنانچه برنامه های مدون فدراسیون با حمایت وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک روبرو شود، نتایج خوبی در انتظار این رشته است.

وی در مورد عملکرد خوب نوجوانان و جوانان برابر نمایندگان کره جنوبی، ژاپن و مغولستان، گفت: در رده های سنی برنامه ریزی کوتاه مدت جواب می دهد و ثابت شد که می توانیم در کنار قدرت های آسیا حرکت کنیم.

رستگار تصریح کرد: اما در رده سنی بزرگسالان این مساله بدون سرمایه گذاری غیرممکن خواهد بود، چراکه این کشورها به طور مداوم در مسابقات بین المللی شرکت می کنند.

رییس فدراسیون جودو مشکل اساسی این رشته را نبود پشتوانه سازی و سرمایه گذاری در رده های سنی دانست و گفت: متاسفانه بی توجهی به این امر در سال های گذشته مشکلات زیادی را ایجاد کرده است.

وی در پایان گفت: نکته ای که برایم بسیار مهمتر از کسب مدال بود این است که تیم های ایران در آسیایی هنگ کنگ از نظر اخلاق، نظم و انضباط نیز بسیار حرفه ای عمل کردند.

 

منبع : ایرنا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 7 =