جودو نیازمند خانه تکانی است

جودو نیازمند خانه تکانی استبه گزارش ایرنا، تیم جودو ایران به رغم برگزاری اردوهای مختلف داخلی و خارجی و صرف هزینه های زیاد نتوانست نسبت به دوره قبل بازیهای آسیایی عملکرد بهتری از خود در اینچئون نشان دهد.

جودوکاران در اینچئون خارج از تصور ظاهر شدند و حتی نتوانستند یک مدال برنز کسب کنند تا امید مردم و مسوولان ورزش را که انتظاراتی از این رشته مدال آور داشتند ،ناامید نکنند.

نتایج جودوکاران ایران دربازیهای آسیایی در حالی رقم خورد که این امر در امتداد نتایج ضعیف و حاشیه های چند سال اخیر این رشته است و آن را به نوعی از مسیر اصلی خود دور کرده است.

به هر ترتیب برای موفقیت این رشته ضمن جوانگرایی و پرورش استعدادها در سراسر کشور باید از نامها و اسم هایی که چندین سال است بر جودو سایه افکنده اند رها شد و مدیریت این رشته را که زمانی یکی از مدال آورترین رشته های ورزشی ایران در سطح بازیهای آسیایی و جهانی بود به افرادی مدیر و دلسوز سپرد.

حاشیه های این ورزش درسالهای اخیر هم سبب شده بسیاری از پیشکسوتان و مربیان سازنده جودو کشور از فدراسیون دور شوند و حتی برخوردهایی زننده با آنان به وجود آید.

تیم جودو ایران در هفدهمین دوره بازیهای آسیایی اینچئون کره جنوبی توسط امیر قاسمی نژاد، جواد محجوب و محمد جمالی صاحب دو عنوان پنجمی شد و سعید ملایی هم از دور رقابت ها حذف شد و تیم ایران هم با حضوری بسیار ضعیف در دیدار رده بندی برابر ازبکستان پنجم شد تا جودو به عنوان یکی از ناکام ترین رشته های این دوره تلقی شود.

تیم ملی جودو در بازیهای آسیایی 2010 گوانگژو چین توسط محمد رضا رودکی صاحب دو مدال نقره و برنز و در 2006 دوحه قطر توسط مسعود حاجی آخوند زاده صاحب یک مدال برنز و از سوی آرش میراسماعیلی، محمدرضا رودکی و محمود میران سه مدال نقره گرفت.

 

منبع : ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 7 =