سرمربیگری محمود میران در انتظار شورای فنی

به گزارش افکارنیوز، آرش میراسماعیلی، در مورد حضور تیم ملی نوجوانان و جوانان در مسابقات قهرمانی آسیا که به میزبانی هنگ‌کنگ برگزار شد، اظهار داشت: این رقابت‌ها برای ما اهمیت فوق‌العاده‌ای داشت، چرا که ما دو سال روی این نفرات سرمایه گذاری و کار را شروع کرده بودیم. سال گذشته نتایج چندان خوبی در قهرمانی آسیا کسب نکردیم، اما با سرمایه‌گذاری روی این نفرات و حضور در اردوهای مختلف امسال نتایج قابل قبولی را کسب کردیم.

آرش میراسماعیلی جودووی در ادامه افزود: سطح مسابقات این دوره نسبت به سال گذشته از لحاظ کمیت و کیفیت بالا بود. ژاپن، کره جنوبی، ازبکستان، قزاقستان و مغولستان در هنگ کنگ با قدرت حضور داشتند، اما سال‌های گذشته ژاپنی‌ها و کره‌ای‌ها کمتر حضور داشتند. امسال با توجه به اینکه سن نوجوانان زیر ۱۸ سال بود آنها با قدرت کامل حضور داشتند. تعداد مدال‌هایی که در این رقابت‌ها کسب کردیم نسبت به دوره گذشته بهتر بود.

میراسماعیلی در ادامه خاطرنشان کرد: در بخش نوجوانان فکر می‌کنم یکی دو نفر از جودوکاران می‌توانستند مدال‌های خوشرنگ‌تری را کسب کنند، اما به خاطر بی‌تجربگی این شانس را از دست دادند، ناگفته نماند که آنها رقابت را با امتیاز نزدیک به حریفان خود واگذار کردند. در بخش جوانان موضوع متفاوت بود، در سه اوزان داوری کاملاً روی رنگ مدال‌ها تأثیرگذار بود، چرا که دو وزن قبل از فینال در امتیاز طلایی ملی‌پوشان به خاطر اخطار بازی را واگذار کردند.

نایب‌ رئیس فدراسیون جودو در مورد قاسمی که پدیده این دوره از مسابقات بود، گفت:‌ قاسمی یکی از پدیده‌های مسابقات بود، حریف ژاپنی خود را ضربه فنی کرد، اما داوران رأی را برگرداندند و امتیاز را تبدیل به امتیاز پائین‌تر کردند. به هر حال نتایجی که در بخش نوجوانان و جوانان کسب شد برای ما راضی کننده است. قرار بود ما ۸ نماینده به مسابقات اعزام کنیم، اما در دقایق پایانی یکی از جوانان ما به دلیل مصدومیت کوچکی که از ناحیه کمر داشت به این رقابت‌ها اعزام نشد و در پایان نیز با هفت نماینده ۵ مدال کسب کردیم.

میراسماعیلی در مورد نتایجی که بانوان در این رقابت‌ها کسب کردند، گفت: اتفاق خوبی که برای جودو در این رقابت‌ها رخ داد در بخش بانوان بود. باقری در بخش نوجوانان مدال خوبی را در مسابقات کسب کرد و نادری یکی از پدیده‌های این دوره از رقابت‌ها بود. او برای اولین بار نماینده کره جنوبی را شکست داد و مقابل قزاقستان به برتری رسید. این نتایج استارت خوبی در بخش بانوان است.

میراسماعیلی در پاسخ به این سؤال که آیا حضور سید محمود میران به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی با کمربند تداخلی با فعالیت او در تیم ملی جوانان امید نخواهد داشت،‌ گفت: میران سال گذشته در کشتی پهلوانی فعالیت می‌کرد و به تازگی به او پیشنهاد سرمربیگری در رشته کشتی با کمربند داده شده است. از نظر ما فعالیت او در جودو و کشتی با کمربند هیچ مغایرتی نخواهد داشت. کشتی با کمربند در طول سال مسابقات کمی را دارد و مثل جودو نیاز به فعالیت زیاد ندارد.

وی در مورد جلسه‌ای که روز شنبه در شورای فنی فدراسیون جودو برگزار خواهد شد، گفت: در شورای فنی جلسه‌ای در مورد تیم ملی بزرگسالان خواهیم داشت و مربیان تیم‌های ملی نوجوانان و جوانان گزارشی در مورد عملکرد تیم‌های خود ارائه خواهند کرد. در مورد فعالیت میران به عنوان سرمربی در رشته کشتی با کمربند نیز صحبت‌ و تصمیم گیری خواهیم کرد.

میران در بخش جوانان نتایج خوبی کسب کرده و میقانی هم عملکرد خوبی را از خود نشان داده است، ما تمایل داریم با این دوستان همکاری کنیم و روز شنبه به جمع‌بندی نهایی خواهیم رسید.

میراسماعیلی در مورد مهاجرت برخی جودوکاران در رشته‌های دیگر که طی یکی دو سال اخیر باب شده است، گفت: ما در شورای فنی تصمیم خواهیم گرفت تا در مورد نحوه ورود جودوکاران به رشته‌های دیگر به یک جمع‌بندی نهایی برسیم. با یک خرد جمعی باید به نتیجه برسیم که چطور جودوکاران اجازه فعالیت در رشته‌های دیگر را دارند؛ چرا که ما در لیگ برتر و تیم ملی شاهد هستیم برخی جودوکاران حضور دارند و در مسابقاتی مثل سامبو، جوجیتسو و کوراش برای رشته های دیگر مدال‌آوری می‌کنند. در مسابقات ساحلی نیز جودوکاران ما در این رشته‌ها برای رشته های دیگر مدال‌آوری کردند.

 

منبع : افکار نیوز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 1 =