تشریح شرایط تیم ملی جودو از سوی میراسماعیلی

آرش میراسماعیلی جودو

آرش میراسماعیلی در گفت وگو با ایرنا عنوان کرد: با تصمیم شورای فنی مجید زارعیان به عنوان سرمربی تیم ملی جودو بزرگسالان منصوب شد و برنامه های وی را تا مسابقات قهرمانی آسیا که اردیبهشت سال آینده در کویت برگزار می شود، دریافت کردیم.

وی افزود: 3 مرحله اردو تا مسابقات قهرمانی آسیا خواهیم داشت و در دو مسابقه تدارکاتی نیز در مدت اردوها منظور شده است.

نایب رییس فدراسیون جودو با اعلام این خبر که مسابقات قهرمانی بزرگسالان از روز 19 دی ماه در تهران آغاز می شود، گفت: این رقابت ها حکم ورودی تیم ملی دارد و تمامی جودوکاران تنها می توانند از این طریق وارد تیم ملی شوند.

مدیرفنی تیم های ملی اعلام کرد: با تصمیم کادر فنی از 22 دی ماه اردو آغاز می شود تا تیم ایران علاوه بر حضور در مسابقات آسیایی برای حضور در جهانی قزاقستان و مسابقات دارای رنکینگ المپیک شرکت کند.

وی افزود: در شرایطی نیستیم که برای حضور در مسابقات مهم آزمون و خطا داشته باشیم و باید از گزینه باتجربه استفاده می کردیم. حقیقت این است که درپی سرمربی خارجی بودیم اما رایزنی طولانی شد و این مساله به تیم بزرگسالان ضربه وارد می کرد.

میراسماعیلی اظهار داشت: با توجه به نتایج نسبتا خوبی که در رده سنی نوجوانان و جوانان کسب کردیم، باید حرکت رو به جلو در رده سنی بزرگسالان هم شروع می شد تا تیم را ترمیم و آماده حضور در رقابت های گوناگون کنیم.

وی با اشاره به اینکه پس بازی های آسیایی اینچئون نوعی سرخوردگی در تیم بزرگسالان به وجود آمد، گفت: با توجه به تجربه خوبی که مجید زارعیان دارد امیدوارم وی روحیه را به تیم بازگرداند. عملی کردن این مساله کار سختی است ولی زارعیان پیش از این هم ثابت کرده است که کارهای سنگین را به خوبی عملی می کند.

نایب رییس فدراسیون جودو گفت: نشتسی با سرمربی تیم ملی و رییس سازمان لیگ داشتیم تا تداخلی در برنامه ها ایجاد نشود و بتوانیم اردو و لیگ را به بهترین نحو برگزار کنیم.

وی در پاسخ به این که چرا فدراسیون به محمود میران و مجید زارعیان که چند سال کنار بودند روی آورده است، گفت: تمامی تصمیمات در شورای فنی اتخاذ می شود و خوشبختانه در چند ماه اخیر تصمیمات این شورا نتایج خوبی داشته است. با توجه به گزینه های موجود و با بررسی فراوان این نفران انتخاب شده اند و همه وظیفه داریم تا به آنان کمک کنیم.

میراسماعیلی با اعلام این خبر که زارعیان از دو مربی اهل کره شمالی به عنوان همکارانش در کادر فنی استفاده می کند، گفت: بدنساز، پرشک و روانشانس تیم ملی نیز تا اواخز هفته از سوی سرمربی اعلام می شوند.

وی در پایان گفت: باید تلاش کنیم تا سهمیه کافی را برای حضور در المپیک کسب کرده و در مسابقات آسیایی نیز موفق باشیم.

 

منبع : ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 4 =