رستگار: برای تیم ملی جودو می‌خواستیم مربی اتریشی بیاوریم

محمد علی رستگاربه گزارش خبرگزاری فارس، محمدعلی رستگار رئیس فدراسیون جودو در مورد سرمربیگری سید محمود میران در رشته کشتی با کمربند اظهار داشت: تا به امروز با میران در مورد این موضوع هیچ صحبتی نداشته‌ام. هنوز ابعاد کار را نمی‌دانم چیست در واقع اینکه کشتی با کمربند چقدر وقت می‌گیرد و چطور است اصلاً اطلاعی ندارم. در واقع از ابعاد کار به هیچگونه اطلاعی ندارم.

وی در ادامه افزود: بنده از روزی که مسئولیت فدراسیون جودو را برعهده گرفتم نیتم این بوده که از پتانسیل خانواده بزرگ جودو استفاده کنم یکی از این پتانسیل‌ها هم زارعیان بود. شما می‌توانید این موضوع را چک کنید که ما در مورد زارعیان از یک سال پیش صحبت و بحث و تبادل نظر داشتیم. اینکه حالا فضا در یک مقطعی مهیا می‌شود، همین حالا که بنده در مورد این موضوع صحبت می‌کنم تعدادی از مربیان و قهرمانان خوب ما در کادر تیم‌های ملی ما نیستند و حالا بیرون از کادر مانده و هیچ فعالیتی نمی‌کنند. حتی یک مربی در جامعه جودو وجود ندارد که پتانسیل مربیگری تیم ملی و خدمت به تیم ملی داشته باشد و من مخالف آمدن او باشم.

رئیس فدراسیون جودو در ادامه خاطرنشان کرد: نکته دوم این است که حوزه کاری مدیریت اینطور است که شما در هر مقطع زمانی یک تعداد محدودی را می‌توانید مربی تیم ملی کنید و یک تعداد به طور اتوماتیک بیرون هستند. آیا این موضوع را قبول دارید؟‌ این افرادی که بیرون از فدراسیون هستند، آیا حق دارند انتقاد کنند نسبت به فدراسیون و افرادی که تیم ملی را هدایت می‌کنند؟ بله حق دارند چرا که جزء حقوق آنها است که در مورد مسائل انتقاد کنند، این نقد خوب است و به جودو کمک می‌کند و نقدی است که مثبت است. تمام افرادی که در حال حاضر بیرون هستند و نقد کنند بگویند مثلاً افرادی که عضو تیم ملی جودو هستند به این دلایل این انتخابات اشتباه است. اگر منتقدان دلایل را مطرح کنند ما هم قبول می‌کنیم.

رستگار در ادامه خاطرنشان کرد: از روزی که به عنوان سرپرست در فدراسیون جودو انتخاب شده‌ام تا به امروز عقیده من این بوده که تنها راه نجات جودو این است که از حداکثر نیروهای جودو بتوانم استفاده کنم. متأسفانه در یک سال اول شرایط به گونه‌ای رقم خورد که نتوانستم این کار را انجام بدهم یعنی همه می‌دانند که در جودو و ورزش ایران چه شرایطی حاکم بود. یک طوری بود که ناچار بودم از یک عده‌ای دفاع کنم تا از این مسیر عبور کنم وقتی شرایط یک مقدار آرام شد فعالیتم را آغاز کردم و حالا می‌بینید که امروز از زارعیان استفاده می‌کنم و فردا ممکن است از نفرات دیگری استفاده کنم. نظر من از روز اول همین بوده و حالا نیز همین است.

وی در پاسخ به این سؤال که ما می‌توانیم منتظر منتقدان دیگری هم در فدراسیون جودو باشیم، گفت: بله حتی می‌توانیم منتظر حاج‌یوسف‌زاده، امینی و تمام افرادی که دیگران بیرون از خانواده جودو تصور می‌کنند که مثلاً ما یک گروه و جناحی در فدراسیون بسته شده و گروه و جناح دیگر بیرون از فدراسیون وجود دارد اصلاً چنین چیزی وجود ندارد. هرکسی در موقعیتش باید بیاید به جودو کمک کند. اگر امینی و یوسف‌زاده آمدند هیچ تعجب نکنید.

رستگار در ادامه خاطرنشان کرد: در دوران ریاست بنده اتفاقاتی افتاد و مسائلی پیش آمد که خوشایند من نبود. ممکن است ورزشکاری، مربی‌ای، مسئولی یک حرکتی را انجام داده باشد که خوشایند من نبوده است. در آن مقطع عکس‌العمل خود را نشان داده و موضع خود را نیز اعلام کرده‌ام اما این به معنی آن نیست که من با آن فرد پدرکشتگی دارم. شرایط اگر مهیا شود از همه آنها باید استفاده کنیم.

وی در پایان گفت: ما برای اینکه بتوانیم افراد جامعه جودو را دور هم جمع کنیم یک شورای فنی تشکیل داده‌ایم تا از خرد جمعی استفاده کنیم. نظر شخصی من این است که تنها راه پیشرفت جودو این است که بتوانیم از پتانسیل جودو استفاده کنیم هرچند که کار مشکلی است. ما در مورد همکاری با مربی خارجی رایزنی‌هایی را انجام دادیم و حتی با یک گزینه اتریشی خیلی جدی وارد مذاکره شدیم اما در واقع مسائلی پیش آمد که خود شخص به جمع‌بندی نهایی نرسید. البته مسائل مالی نیز در این موضوع دخیل بود. وی مدتی را مربی آذربایجان و گرجستان نیز بود.

منبع : خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =