میراسماعیلی : تصمیم فدراسیون بین المللی جودو برای مقابله با تبانی تحسین برانگیز است

آرش میراسماعیلی

نایب رییس فدراسیون جودو کشورمان، گفت: تصمیم جدید فدراسیون بین المللی برای مقابله باتبانی در مسابقات مختلف تحسین برانگیز است و ما مشکلی در این خصوص نداریم.

به گزارش تارنمای اسپورتس مول، فدراسیون بین المللی جودو قوانینی تصویب کرده است که اگر ورزشکاری به علت بیماری ناچار به انصراف از مسابقه شود باید گواهی پزشکی ازکمیسیون پزشکی فدراسیون بین المللی جودو ارایه کند.

براین اساس، اگر مسابقه ای برگزار شود و این طور به نظر برسد که نتیجه از پیش تعیین شده است که نقض قوانین این فدراسیون است، این مسابقه مورد بررسی قرار می گیرد. در صورتی که مشخص شود تبانی انجام شده است، اقدام انضباطی اتخاذ خواهد شد.

آرش میراسماعیلی در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: فدراسیون بین المللی جودو نشان داده که در سالهای اخیر تمامی تصمیمات را در راستای رشد و توسعه این ورزش اتخاذ می کند.

وی با اشاره به این تصمیم برای مبارزه با تبانی در مسابقات رسمی گفت: در رقابت های رسمی هر کشور می تواند در هفت وزن 9 جودوکار داشته باشد که احتمال رویارویی 2 جودوکار از یک کشور وجود دارد که معمولا با تبانی روبرو می شود.

میراسماعیلی ادامه داد: بدون تردید فدراسیون بین المللی با این مساله برخورد می کند و خوشبختانه تصمیمات آن همواره مورد تایید کمیته بین المللی المپیک نیز بوده است.

دارنده چهار مدال جهان ادامه داد: این تصمیم را در سایت فدراسیون بین المللی به دقت مطالعه کردم و از اتخاذ آن خوشحال هستم. البته هنوز دستورالعمل آن به فدراسیون ایران نرسیده است.

به گفته این مقام مسوول، فدراسیون جودوی ایران نیز برنامه های خود را طبق قوانین این نهاد بین المللی پیش می برد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در ایران این قانون برای جلوگیری از تبانی که بارها در مسابقات لیگ و قهرمانی کشور دیده شده است، اجرا می شود؟ گفت: در دو سال گذشته که مسوولیت فدراسیون را برعهده گرفته ایم به شدت با تبانی مبارزه کرده ایم.

نایب رییس فدراسیون جودو گفت: در تمامی هفته های مسابقات لیگ اعضای کمیته انضباطی حضور دارند تا حق تیمی از بین نرود. چراکه طبیعی است برخی تیم ها با کسب چند پیروزی و قطعی شدن صعودشان دیگر انگیزه قبلی را نداشته باشند.

وی گفت: حتی برای مسابقات کشوری نیز جودوکاری نمی تواند پس از بیرون ماندن از تیم استان خود به راحتی از استان دیگر شرکت کند و باید طبق قوانین پیش برود.

مدیرفنی تیم ملی در خصوص مسابقات قهرمانی کشور عنوان کرد: این مسابقات روز جمعه برگزار خواهد شد و طبق تصمیم شورای فنی، سرمربی و من، همه باید در این رقابت شرکت کرده تا به تیم ملی برسند. تنها افرادی که غیبت موجه و مورد تایید شورای فنی داشته باشند شانس حضور دوباره در اردو را خواهند داشت.

وی گفت: همچنین نشست شورای فنی نیز روز شنبه هفته آینده برگزار خواهد شد تا اردوی تیم ملی بزرگسالان با قدرت از روز 22 ماه جاری آغاز به کار کند.

منبع : خبرگزاری ایرنا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 6 =