میراسماعیلی: به چهره‌ها هم اولتیماتوم دادیم/ به کسب نتیجه در قهرمانی آسیا خوشبینم

آرش میراسماعیلی جودو

نایب رییس فدراسیون جودو برنامه‌های تیم ملی بزرگسالان ایران برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا را تشریح کرد.

آرش میراسماعیلی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره مسابقه‌های جودوی قهرمانی بزرگسالان کشور که قرار است روز جمعه هفته جاری در تهران برگزار شود گفت: این مسابقه‌ها حکم ورودی و انتخابی تیم ملی بزرگسالان را دارد. با توجه به ثبت نامی که هیات‌ها انجام داده‌اند، اکثر قهرمانان جودوی ایران در این رقابت‌ها شرکت دارند چرا که از همه خواستیم برای اینکه شانسی برای ورود به تیم ملی داشته باشند در این رقابت‌ها حاضر شوند. حتی به آن‌ها اولتیماتوم هم دادیم که ورودی تیم ملی از همین مسابقه‌ها خواهد بود.

نایب رییس فدراسیون جودو افزود: امیدوارم روز جمعه شاهد مسابقه‌های خوب و جذابی باشیم. ان‌شاءالله سه روز پس از این مسابقه‌ها در تاریخ 22 اردوی تیم ملی بزرگسالان تشکیل خواهد شد. ما از 4 ناظر به عنوان بازوان فنی فدراسیون جودو جهت بررسی مسائل فنی و استعدادیابی در این رقابت‌ها استفاده خواهیم کرد تا گزارش‌های خود را به شورای فنی ارائه دهیم. همچنین کادر فنی تیم ملی و بنده نیز از نزدیک شاهد این رقابت‌ها خواهیم بود. امیدوارم هر جودوکاری که بیشتر زحمت کشیده و لیاقت آن را دارد، به اردوی تیم ملی راه یابد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا نفرات غایب در این مسابقه‌ها شانسی برای حضور در اردوی تیم ملی خواهند داشت یا خیر گفت: اگر نفراتی که واقعا لیاقت داشته باشند و تنها بر اثر برخی اتفاقات نتوانسته باشند در این رقابت‌ها حاضر شوند، آنگاه وضعیت آن‌ها در شورای فنی مورد بررسی قرار خواهد گرفت تا در صورت صلاحدید درخصوص آن‌ها برای ورود به اردوی تیم ملی تصمیم‌گیری شود.

میراسماعیلی درباره برنامه‌های پیش روی تیم ملی جودوی بزرگسالان برای حضور موفق در رقابت‌های قهرمانی آسیا نیز تصریح کرد: ما تا پایان سال سه مرحله اردوی تیم ملی بزرگسالان که هر کدام به مدت دو هفته خواهد بود را برگزار می‌کنیم. همچنین تیم ملی بنا به درخواست کادر فنی در مسابقه‌های جایزه بزرگ گرجستان و ترکیه که به ترتیب اول و نهم فروردین ماه سال آینده برگزار خواهد شد شرکت می‌کنند که این مسابقه‌ها حکم رنکینگ برای حضور در المپیک را دارد. اواخر فروردین نیز تیم ملی به مدت دو هفته در یک کمپ تمرینی در کره جنوبی حضور می‌یابد که ان‌شاءالله رایزنی‌های آن را از چند روز آینده آغاز خواهیم کرد.

وی افزود: بعد از اردوی کره جنوبی نیز دو مرحله اردو داخلی را تا آغاز مسابقه‌های قهرمانی آسیا برگزار خواهیم کرد تا ان‌شاءالله 27 و 28 اردیبهشت در رقابت‌های قهرمانی آسیا حضور موفقی داشته باشیم.

مدیر تیم‌های ملی جودو در پاسخ به این سوال که آیا به گرفتن نتایج مطلوب توسط تیم ملی جودو در رقابت‌های قهرمانی آسیا خوش‌بین هستی یا خیر گفت: ما نفرات جوان و بسیار خوبی را داریم که استعداد زیادی دارند. همچنین از نفرات باتجربه بسیار خوبی بهره می‌بریم. ان‌شاءالله با بررسی دقیق عملکرد جودوکاران در رقابت‌های قهرمانی کشور، از نفرات جوان و باتجربه در تیم ملی استفاده خواهیم کرد. بسیار خوش‌بینم با توجه به همدلی که در جودو به وجود آمده و حمایت خوبی که فدراسیون دارد، بتوانیم مانند رقابت‌های قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا تیم ملی بزرگسالان نیز عملکرد خوبی در این رقابت‌ها داشته باشد.

وی تصریح کرد: البته قهرمانی جودوی ایران در این رقابت‌ها کار بسیار سختی است هرچند دور از دسترس نیست. جودوکاران ما پس از عدم نتیجه‌گیری مناسب در بازی‌های آسیایی، مقداری سرخورده شدند و باید به آن‌ها فرصت می‌دادیم تا از لحاظ روحی خود را ترمیم کنند. امیدوارم جودوکاران ایران بتوانند ناکامی بازی‌های آسیایی را در رقابت‌های قهرمانی آسیا جبران کنند.

 

منبع : خبرگزاری ایسنا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + ده =