وضعیت جودو اصلا خوب نیست / رییس فدراسیون مانع بازگشت من به تیم ملی شد

محمدرضا رودکی جودوکار

محمدرضا رودکی به رغم عناوینی که در رده ملی در رشته جودو کسب کرده مدت هاست به دلیل اختلاف با رئیس فدراسیون از تیم ملی دور مانده و امیدوار است این بار با حضور زارعیان در راس تیم ملی باز هم ملی پوش شود.

رودکی در گفتگو با خبرنگار برنا در پاسخ به این سوال که آیا هنوز تصمیم خود را برای دوری از تیم ملی تغییر نداده اظهار داشت: شرایط برای من تغییر نکرده و با این وضعیت بهتر است در تیم ملی نباشم. سرمربی جدید هم که برای تیم ملی انتخاب شده مثل آخوندزاده که چندین بار با من تماس گرفت و خواستار حضورم در تیم ملی بود، خواست که من به تیم ملی برگردم اما ظاهرا این بار هم رئیس فدراسیون مخالف بازگشت من است.

وی ادامه داد: قبل از بازی های آسیایی با آرش میراسماعیلی برای بازگشت به تیم ملی صحبت کردم. تمریناتم را هم شروع کردم و انگیزه زیادی داشتم اما رستگار وقتی که میراسماعیلی در ایران نبود مصاحبه کرد و گفت بازگشت رودکی به تیم ملی منتفی است. الان هم با زارعیان (سرمربی جدید تیم ملی) برای بازگشت صحبت کرده ام اما باز هم رستگار مخالف بازگشت من است و نمی دانم با این وضعیت مربیان تیم ملی چرا اصرار به بازگشت من دارند.

وی ادامه داد: همیشه با مربیان تیم ملی و شخص میراسماعیلی برای بازگشت به تیم ملی صحبت کرده ام اما رستگار یکطرفه بازگشت من را کنسل کرده است. او می گوید من توانایی مسابقه دادن ندارم در صورتی که مربی باید این تشخیص را بدهد. فکر می کنم الان برای همه کاملا مشخص شده که دلیل دوری من از تیم ملی چه بوده است.

رودکی در پاسخ به این سوال که آیا تمایلی به بازگشت دارد؟ گفت: من خواستار حضور در تیم ملی هستم. من ورزشکاری بودم که 14 سال برای من در تیم ملی هزینه شده و از رده نوجوانان این لباس مقدس بر تنم بوده است. متاسفانه در این مدت از تیم ملی دور مانده ام و از این موضوع ناراحت هستم.

وی بیان کرد: توجیه آقایان این است که پزشک و بدنساز تیم ملی مرا معاینه کرده و تشخیص داده اند که شرایط خوبی ندارم. تاکید می کنم این موضوع کذب محض است و من اصلا نمی دانم که تیم ملی کادر پزشکی دارد یا نه.

رودکی تاکید کرد: ظاهرا زارعیان تاکید کرده بحث مسایل فنی باید به ایشان سپرده شود و فدراسیون نمی تواند در این زمینه دخالت کند. خودم هم منتظر هستم تا ببینم چه اتفاقاتی رخ می دهد.

قهرمان جودو در پایان گفت: متاسفانه جودوی کشورمان وضعیت خوبی ندارد. در دو سه سال اخیر در رده های نوجوانان و جوانان نتوانسته ایم طلا کسب کنیم. اگر وضعیت به همین روال ادامه پیدا کند جودو بیشتر از این ضربه می خورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =