سرمربی تیم ملی جودو:معجزه ای در کار نیست/باید خلاء سنگین وزن راپرکنیم

مجید زارعیان

سرمربی تیم ملی جودوی ایران با تاکید براینکه نباید از وی انتظار معجره داشته باشند؛ گفت: در سنگین وزن جودوکاری که بتواند برای تیم ملی مهره قابل اتکایی باشد، نداریم.

مجید زارعیان در گفت وگو با ایرنا تصریح کرد: شخصا با محمدرضا رودکی صحبت کردم تا به تیم ملی بازگردد و کادر فنی نیز به او کمک خواهند کرد تا به شرایط ایده آل بازگردد.

وی با اشاره به اینکه رودکی از سرمایه های جودوی ایران است، عنوان کرد: حیف است که او از دنیای قهرمانی فاصله بگیرد.

سرمربی تیم ملی جودو ایران با اشاره به اینکه در مسابقات قهرمانی کشور جواد محجوب در سنگین وزن به روی تاتامی رفت، گفت: او باید به وزن 100 کیلوگرم بازگردد. معتقدم در سنگین وزن جودوکاری که بتواند کادر فنی را به اهدافش برساند در اختیار نداریم و به طور مثال جعفر پهلوانی که از وی به عنوان یک استعداد نامبرده می شود، به مقام پنجمی رسید.

وی افزود: تلاش می کنیم تا رودکی را به مسابقات قهرمانی آسیا برسانیم که اگر این مساله میسر نشد حتما در مسابقات مهم آینده از او استفاده می کنیم.

زارعیان در باره مسابقات جودو قهرمانی کشور که روز جمعه در سالن شهید افراسیابی تهران برگزار شد، اظهار کرد: استعدادهای موجود در جودو اندک است و ما تعداد محدودی نفر را در اختیار داریم. البته پیش بینی این مساله را کرده بودم و می دانستیم که با جمع کثیری از جودوکار شایسته روبرو نخواهم شد.

وی افزود: امروزه شاهد هستیم که تعدادی از جودوکاران وزن خود را تغییر داده اند که این مساله خوب نیست و نشان دهنده کمبودهای موجود است.

زارعیان با تاکید براینکه نباید از او انتظار معجزه داشته باشند گفت: کار بسیار سخت است و اگر جامعه جودو از من انتظار نتیجه زودهنگام دارد، باید بگویم که این خواسته اشتباه است. نیاز به زمان دارم تا تیمی قدرتمند را برای سالهای آینده آماده کنیم.

وی افزود: هم اکنون سطح جودوی ایران نسبت به دنیا خیلی پایین تر است و سعی می کنیم طبق برنامه پیش رفته و با حمایت فدراسیون و جامعه جودو به اهدافمان دست یابیم.

زارعیان خطاب به جودوکاران تیم ملی گفت: برایم انضباط خیلی مهم است و هر فردی بدون هماهنگی در تمرین غیبت داشته باشد به منزله انصراف خواهد بود و دیگر جایی در اردوها ندارد. ضمن اینکه آنهایی که در مسابقات قهرمانی کشور، قهرمان شده اند نباید خود را از هم اکنون فیکس بدانند.

منبع : خبرگزاری ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 3 =