زارعیان: در تیم ملی جودو ورزشکار سالاری نداریم/ آبرویم را گذاشتم آمدم

  زارعیان: در تیم ملی جودو ورزشکار سالاری نداریم/ آبرویم را گذاشتم آمدم

سرمربی تیم ملی جودوی بزرگسالان با تاکید بر برخورد شدید با بی‌نظمی در اردوی تیم ملی گفت: دیگر مثل سابق نیست که جودوکاران هر طور که دلشان می‌خواهد رفتار کنند.

مجید زارعیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایسنا، درباره ملاک‌های دعوت از 40 جودوکار به اردوی تیم ملی بزرگسالان، اظهار کرد: سعی کردیم از تمام پتانسیل جودوی کشور که می‌توانند کمک حال جودوی ایران باشند، استفاده کنیم. نفرات اول ، دوم و سوم مشترک مسابقات قهرمانی جودوی کشور که روز جمعه برگزار شد به اردوی تیم ملی دعوت شدند، ضمن این که با مشاهده عملکرد جودوکاران حتی از نفرات ششم و هفتم نیز که تشخیص دادیم استعداد زیادی دارند، اما بر اثر کم تجربگی یا شرایط مسابقه به این عنوان رسیدند دعوت به عمل آوردیم.

سرمربی تیم ملی جودو بزرگسالان افزود: همچنین از برخی جودوکاران تیم ملی جوانان که موفق به کسب مدال آسیایی شدند نیز دعوت کردیم.

وی تاکید کرد: تا روز آخر که تیم برای اعزام به مسابقات آسیایی اعلام خواهد شد هیچ کس در حاشیه امنیت قرار ندارد و به هیچ وجه قرار نیست فردی که عنوان اول یا دوم مسابقات کشوری را به دست آورده مطمئن باشد که جزو نفرات نهایی تیم ملی خواهد بود، بلکه ما با دیدن شرایط جودوکاران و نحوه تلاش و عملکرد آنها در اردوهای تیم ملی و همچنین مسابقه انتخابی که برگزار خواهیم کرد، دست به انتخاب نفرات نهایی تیم ملی برای حضور در مسابقات آسیایی خواهیم زد.

زارعیان درباره دعوت از محمدرضا رودکی نیز، خاطر نشان کرد: رودکی جزو سرمایه های ماست و از قهرمانان به نام جودوی ایران محسوب می‌شود. ما شرایط را برای او احیا کردیم تا او بتواند دوباره به اوج باز گردد. در حال حاضر در سنگین وزن دچار خلا هستیم و اگر او برسد، از او استفاده خواهیم کرد. هر چند او مدتی از جودو دور بوده، ضمن این که عمل جراحی نیز داشته است. به پزشک تیم ملی نیز اعلام کردیم تمام سعی خود را برای رساندن رودکی انجام دهد. اگر او در این زمان کم تا آغاز بازی‌های آسیایی بتواند خود را به شرایط مطلوب برساند از او استفاده می‌کنیم. در غیر این صورت ما مسابقات مهمی همچون جهانی و المپیک را پیش‌رو داریم و قطعا از رودکی نیز استفاده خواهیم کرد.

سرمربی تیم ملی جودوی بزرگسالان، در ادامه با تاکید بر این که با بی‌نظمان در اردوی تیم ملی به شدت برخورد خواهد شد، گفت: اگر کسی بدون دلیل موجه در اردوی تیم ملی غیبت کند یا این که دیر خود را به محل تمرین برساند قطعا برخورد می‌کنیم.دیگر مثل سابق نیست که جودوکار هرجور که دلش بخواهد رفتار کند.من آبرویم را گذاشته ام که این مسئولیت سنگین را بر عهده گرفته‌ام بنابراین با هیچ کس شوخی ندارم.برای موفقیت تیم ملی با هرگونه بی انضباطی شدیدا برخورد خواهم کرد.آمده ام تا به جودو کمک کنم اگر ببینم نمیتوانم و کاری از دستم برنمی‌آید لحظه‌ای درنگ نمی کنم و دیگر نمی‌مانم.ورزشکار سالاری جایی در سیستم کاری من ندارد.

وی درباره نارضایتی‌اش نسبت به سطح کیفی پایین جودوکاران در مسابقات قهرمانی کشور نیز گفت: ناراضی نبودم بلکه آنها را با تیم افسانه‌ای سابق که نفراتی چون میراسماعیلی،میران،حاجی آخوندزاده،رودکی و …مقایسه کردم و دیدم تا چه حد پسرفت داشته ایم.البته برای آن تیم ده تا دوازده سال زحمت کشیده شد تا به آنجا رسید.برای این جوانان نیز اگر زمان به اندازه کافی داشته باشیم میتوانیم موفق شویم.من ده سال زمان نمیخواهم اما باید به من فرصت داده شود تا بتوانم تیم خوبی را جمع و جور کنم.البته فدراسیون تاکنون حمایت داشته و امیدوارم این حمایتها کماکان ادامه داشته باشد.

 

منبع : خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − سه =