دوره علمی مکمل‌های ورزشی توسط فدراسیون جودو در قم برگزار می‌شود

دوره علمی مکمل‌های ورزشی توسط فدراسیون جودو در قم برگزار می‌شود

سیما شاهزاده حمزه در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در قم، اظهار داشت: دوره علمی آشنایی و نحوه استفاده از مکمل‌های غذایی و داروهای مجاز ویژه ورزشکاران توسط فدراسیون جودوی کشورمان به میزبانی قم برگزار می‌شود.

وی افزود: ‌فواد عسجدی کار‌شناس تغذیه و مدرس رسمی آکادمی ملی المپیک در این دوره آموزشی که در سازمان صنعت، معدن و تجارت قم برگزار می‌شود، به تدریس و به روز رسانی علمی ورزشکاران و مربیان می‌پردازد.

نایب رئیس هیئت جودوی قم گفت: این دوره علمی در دو محور برگزار می‌شود که بخش نخست آن به موضوع آشنایی با مکمل‌های غذایی کاربردی و شرایط و نحوه استفاده از آن‌ها و بخش دوم آن به بررسی آشنایی با داروها و دوره علمی مصرف آن‌ها می‌پردازد.

شاهزاده حمزه بیان کرد: برنامه‌های تمرینی بانوان جودوکار قم به شکل منظم به صورت هفتگی در سالن جودوی ورزشگاه جهان پهلوان تختی قم برگزار می‌شود و تلاش می‌کنیم که بانوان جودوکار ما مسابقات قهرمانی کشور نتایج خوبی کسب کنند.

وی عنوان کرد: در بخش کاتا در سطح کشور حرف‌های زیادی برای گفتن داریم به طوری که محمد حسن سالاری و محمدرضا صحرایی، جودوکاران قمی در مسابقات کاتای کشور افتخار آفرینی کرده که و شرایط را برای کسب مقام سوم کاتای کشور در بخش تیمی فراهم کردند.

نایب رئیس هیئت جودو قم تصریح کرد: پیش از این رقابت‌هایی را در رده‌های سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در قم برگزار کردیم و در برگزاری مسابقاتی چند جانبه با حضور تیم‌هایی از استان‌های همجوار در قم برگزار در قم در دستور کار قرار دارد.

شاهزاده حمزه خاطرنشان کرد: رشته جودو در قم از نظر کمی در شرایط مطلوبی نیست و تعداد ورزشکاران جودو باید افزایش یابد که این، یکی از برنامه‌های هیئت جودو استان قم در سال جدید است.

 

منبع : خبرگزاری تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =