مازندران جزء چهاراستان منتخب فدراسیون جودو برای استعدادیابی وقهرمان پروری انتخاب شد

جودو مازندران

دبیر فدراسیون جودو، از انتخاب مازندران به همراه استانهای تهران، خراسان رضوی و خراسان شمالی به عنوان استانهای منتخب این فدراسیون برای استعدادیابی وقهرمان پروری در این رشته ورزشی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈمحمد بلوطیˈ روز جمعه در دوره آزمون ارتقای کمربند دان یک تا 4 جودو در شهرستان آمل گفت: فدراسیون جودو در این راستا با شناسایی سالن های مختلف ورزشی با همکاری سپاه ناحیه شهرستان های مازندران و اعزام استادان و قهرمانان ملی و پیشکسوتان کشوری از سال گذشته اجرای طرح استعدادیابی در مازندران را به طور جدی آغاز کرده است.

وی افزود: حتی در سال جاری مربیان کره ای که در ایران حضور دارند برای آموزش به مازندران اعزام کردیم تا از نظر فنی و عملکرد جایگاه مازندران را در کشور ارتقاء ببخشیم.

دبیر فدراسیون جودو با اشاره به اینکه مازندران با جایگاه ورزش این استان در کشور و به خصوص جودو برای این فدراسیون دارای اهمیت است، تصریح کرد: درسال های گذشته قهرمانان ملی، مربی وحتی سرمربی تیم ملی جودو کشور از مازندران بوده و فدراسیون جودو این اعتقاد را دارد که می توان با امکانات خوب و سالن های تمرینی که در شهرهای استان وجود دارد، این رشته را به جایگاه اصلی و شکوفایی دوران گذشته برگرداند.

بلوطی اضافه کرد: توقع این است که هیات جودو استان با اولویت هایی که فدراسیون تعیین کرده و توانمندی هایی که در استان وجود دارد با همکاری اداره کل ورزش و جوانان و متولیان امر و برنامه ای هدفمند جودو مازندران را به اوج برساند.

وی با اشاره به اینکه رشته جودو اکنون روند رو به رشدی را در کشور دارد، تصریح کرد: بدون ادعا می توان به رشد بخش کاتا مازندران در سال های اخیر اذعان کرد.

آزمون ارتقای کمربند دان یک به 4 با حضور 70 جودوکار مازندرانی در شهرستان آمل برگزار شد

 

منبع : خبرگزاری ایرنا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =