میران: پتانسیل جودوی ایران همین ۳۰ نفر هستند/ نتیجه گرفتن در آسیا کار سختی است

محمود میران جودو

محمود میران در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد برگزاری نخستین مرحله انتخابی تیم ملی جودو که امروز به میزبانی سالن شهید افراسیابی برگزار شد، اظهار داشت: پتانسیل جودوی ما همین است که امروز شاهد آن بودیم. کسانی که می‌توانستند در انتخابی تیم ملی شرکت کنند همین 30 جودوکاری هستند که امروز شاهد حضور آنها در تاتامی بودید.

وی در ادامه افزود: چه بخواهیم چه نخواهیم و خوشحال باشیم یا نباشیم پتانسیل ما همین نفرات است. به اعتقاد من سخت است که این نفرات بتوانند در مسابقات قهرمانی آسیایی نتیجه کسب کنند. علی‌رغم اینکه جودوی ما نه امکانات سخت‌ افزاری دارد و نه اینکه منابع مالی دارد لازمه پیشرفت هر ورزش این مقوله‌هایی است که من به آن اشاره کردم که متأسفانه جودوی ما از این دو موردی که به آن اشاره کردم دور است.

میران در پاسخ به این سؤال که آیا جودو باید با همین روال قدم به قدم به جلو پیش رود یا اینکه راهکاری وجود دارد، گفت: ما در گذشته یک تعداد جودوکار داشتیم که روی استعداد و توانایی‌های خودشان مدال‌آوری کردند ضمن اینکه در گذشته شرایط مالی بهتر از الآن بود. متأسفانه ما نمی‌توانیم در مسابقات و اردوهای متعدد شرکت کنیم. خارج از آن نیز در بحث آموزش جودوی پایه بحث آموزش در سطح کل کشور خیلی فاصله زیادی با جودوی دنیا دارد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: به نظر من ممکن است در آینده اگر سرمایه‌گذاری خوبی شود  در بخش جوانان بتوانیم نتیجه خوبی را کسب کنیم. اگر برنامه‌ریزی خوبی داشته باشیم و سرمایه‌گذاری کنیم می‌توانیم در سه چهار سال آینده در رده‌ها نتایج خوبی را کسب کنیم.

میران در پاسخ به این سؤال که بعد از بازی‌های آسیایی گوانگجو مسئولان فدراسیون وقت نیز اشاره کردند که طی چند سال آینده جودو می‌تواند نتیجه کسب کند اما هیچ اتفاقی رخ نداد. آیا این صحبت‌های شما هم مصداق صحبت‌های مسئولان گذشته فدراسیون است یا خیر،‌گفت:‌ اول باید دعا کنیم که یکسری استعداد پیدا شود تا بتوانیم با آنها به اهدافمان برسیم اما در حال حاضر ما استعدادهایی که بتوانند نتیجه بگیرند  شاهد نیستیم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا در تیم‌های ملی جوانان استعدادهایی داریم که به بزرگسالان راه پیدا کنند یا خیر،‌ عنوان کرد:‌ قطعاً این استعداد هست اما باید صبر و حوصله کنیم و با برنامه‌ریزی پیش برویم. در چهار سال گذشته سرمایه‌گذاری که مد نظر بوده و لازمه جودوی حرفه‌ای بوده صورت نگرفته است. اگر در حال حاضر هم مثل چهار سال گذشته پیش برویم باز هم نتیجه‌ای کسب نخواهیم کرد.

میران در پاسخ به این سؤال که آیا حضور مربیان کره‌ شمالی در تیم‌های ملی ایران می‌تواند به پیشرفت جودوی ما کمک کند یا خیر،‌ گفت: مربیان کره‌ای سطح فنی آنچنان بالایی ندارند و در واقع مربیان درجه یک نیستند، اما باز هم این مربیان کره‌ای می‌توانند در پایه به ما کمک کنند.

وی در پاسخ به این سؤال که پس اگر آنها خیلی نمی‌توانند به جودوی ما کمک کنند چه لزومی داشت با آنها همکاری شود، گفت: به هر حال آنها می‌توانند در بخش آموزش و باشگاه‌ها به ما کمک کنند البته حقوق دریافتی آنها خیلی زیاد نیست و تنها اگر اشتباه نکنم برای هر دو آنها 1000دلار حقوقشان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 6 =