سرمربی تیم ملی جودو: بخاطر ناآمادگی ملی‌پوشان به گرجستان نمی‌رویم

سرمربی تیم ملی جودو می‌گوید از آنجایی که برنامه لیگ فشرده برگزار شد، نتوانستیم جودوکاران را به حد مطلوب آمادگی برای حضور در رقابت‌های گرجستان برسانیم و به همین علت از حضور در این رقابت‌ها صرف نظر کردیم.

جودو

مجید زارعیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره علت اعزام نشدن تیم ملی جودو به رقابت‌های گرند پریکس گرجستان، اظهار کرد: از آنجایی که برنامه لیگ بسیار فشرده برگزار شد و بدلیل زمان کم نتوانستیم جودوکاران دعوت شده به اردوی تیم ملی را به آمادگی مطلوبی برسانیم به همین خاطر شورای فنی تیم ملی تصمیم گرفت جودوکاران به رقابت‌های گرجستان اعزام نشوند.

سرمربی تیم ملی جودو افزود: انشاءالله تا پایان سال با انجام تمرینات منظم بتوانیم جودوکاران را تا 70 – 80 درصد آمادگی به رقابت‌های گرند پریکس ترکیه ببریم.

وی تصریح کرد: سعی کردیم تلفیقی از جوانان و با تجربه‌ها را در سه وزن پایین به ترکیه ببریم تا انشاءالله با شناخت نفرات برتر و با توجه به عملکرد جودو کاران تیم خوب و منسجمی را به رقابت‌های آسیایی اعزام کنیم.

زارعیان درباره علت اعزام نکردن جودوکار در وزن 90 کیلوگرم به رقابت‌های گرند پری ترکیه نیز، گفت: در این وزن در اردوی اول جمالی موفق شد عنوان اول را به دست بیاورد، اما در انتخابی دوم نوری موفق به کسب عنوان اولی شد، اما پس از آن نوری نتوانست به دلیل مشکلاتی که داشت در اردوی تیم ملی حاضر شود. قصد داریم در این وزن رقابت انتخابی میان نوری و جمالی برگزار کنیم تا تکلیف این وزن نیز روشن شود.

سرمربی تیم ملی جودو خاطر نشان کرد: در اردوی مشترکی که در کره جنوبی به همراه این کشور در سال آینده خواهیم داشت، در هر وزن دو جودوکار اعزام خواهیم کرد.

سرمربی تیم ملی جودو درباره پیش‌بینی خود از نتیجه‌گیری جودوکاران ایران در رقابت‌های ترکیه نیز گفت: نباید با توجه به زمان محدودی که در اختیار داشتیم توقع داشته باشیم جودوی ایران یک شبه با پیشرفت خاصی مواجه شود. تیمی که در اختیار داریم شش دانگ نیست، اما به جودوکاران این قول را داده ایم که اگر در رقابت‌های ترکیه که جزو سهمیه المپیک نیز محسوب می‌شود بتوانند به مدال برسند تا رقابت‌های المپیک از آنها حمایت می‌کنیم. اگر به خوبی از تیم ملی حمایت شود و بتوانیم اردوها را به صورت منظم برگزار کنیم قول می‌دهم که در بازی‌های آسیایی جودوی ایران به مدال برسد.

زارعیان درباره شانس جودوکاران ایران برای کسب سهمیه المپیک نیز ، خاطر نشان کرد: تمام هدفمان این است که بتوانیم با موفقیت در تورنمنت‌های مختلف به رقابت‌های المپیک جودوکار اعزام کنیم. تورنمنت‌های زیادی در سطح جهان در سال 2015 و 2016 برای کسب سهمیه المپیک برگزار می‌شود و هر چه بتوانیم حضور بیشتری در این تورنمنت‌ها داشته باشیم، میزان شانس‌مان برای کسب سهمیه المپیک بیشتر خواهد شد. هر جودوکاری که بتواند در پایان این تورنمنت‌ها بر اساس امتیازی که کسب می‌کند جزو 22 نفر ابتدایی قرار گیرد، جواز حضور در رقابت‌های المپیک را کسب می‌کند.

وی درباره علت حضور نیافتن امیر قاسمی نژاد در رقابت‌های گرند پری ترکیه، گفت: قاسمی نژاد، علیرغم دعوت به اردوی تیم ملی از انجام این کار سر باز زد و اگر او بخواهد به تیم ملی باز گردد شورای فنی باید درباره او تصمیم گیری کند.

زارعیان درباره آخرین وضعیت دعوت از محمد رضا رودکی گفت: باز هم تاکید می‌کنم که رودکی هر زمانی که احساس آمادگی کند تا در اردوی تیم ملی حضور یابد ما از این موضوع استقبال می‌کنیم و با تایید شورای فنی می‌توانددر تیم ملی حاضر شود.

منبع : خبرگزاری ایسنا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 17 =