امیر قاسمی‌نژاد: با این وضعیت تیم ملی جودو موفق نمی‌شود

جودوکار وزن 81 کیلوگرم تیم ملی با بیان این که در صورت مهیا شدن امکانات به تیم ملی باز می‌گردد، گفت: باعث تاسف است من درباره مواردی مثل خوابگاه ، غذا، حقوق و … صحبت کنم.

امیر قاسمی نژاد

امیر قاسمی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره علت عدم حضور در اردوی تیم ملی جودو، اظهار کرد: اگر شرایط و امکانات مناسب در تیم ملی مهیا شود، آماده‌ام به اردوی تیم ملی بروم. من هم مانند هر ورزشکاری از جان و دل دوست دارم پیراهن تیم ملی را بر تن کنم اما وقتی حتی در کوچک‌ترین امکانات مانند غذا، محل خواب، کرایه ماشین و … هم مشکل داریم چگونه می‌توانیم بدون دغدغه‌ در پی موفقیت باشیم.

جودوکار وزن 81 کیلوگرم ایران افزود: وقتی جودوکاران تیم ملی علیرغم زحمات زیادی که کشیدند نتوانستند به مدالی در بازی‌های آسیایی دست یابند نشان می‌دهد با مشکلات جدی مواجه هستیم. امیدوارم این مشکلات حل شود تا بتوانیم در خدمت تیم ملی باشیم.

وی با اشاره به این که گویا محل خوابگاه جودوکاران تیم ملی تغییر پیدا کرده است، گفت: وضعیت خوابگاه کبکانیان افتضاح بود که با کمک رسانه‌ها جودوکاران به خوابگاه نصرت رفته‌اند که وضعیت خوبی دارد. باعث تاسف است که من درباره مسایلی مثل غذا، خوابگاه، حقوق و … صحبت کنم و گلایه داشته باشم. یک ملی‌پوش نباید اصلا راجع به این مسائل پیش پا افتاده فکر کند، اما متاسفانه ما در فراهم کردن کمترین حد امکانات نیز با مشکل مواجهیم و فقط می‌گویند از ملی‌پوشان مدال می‌خواهیم.

قاسمی‌نژاد تصریح کرد: 13 سال است در رده‌های مختلف تیم ملی حضور دارم، اما تا به حال بیمه نداشته‌ام! الان چه کار می توانم بکنم تا پس از دوران قهرمانی زندگی کنم؟ در شهر خودم مشهد بارها برای پیدا کردن کار پیش مسئولان مختلف رفتم، اما هیچ کس حتی یک شغل نیز به من نداد. حکم قهرمانی در آسیا را چه کار می توانم بکنم تا به زندگی ادامه بدهم. معلوم است با این وضعیت نمی‌توانیم راه به جایی ببریم. وقتی یک ملی‌پوش که باید تمام تمرکزش بر روی تمرین باشد با هزار جور مشکل دست و پنجه نرم می‌کند دیگر نمی‌توان توقعی از او داشت.

دارنده طلای قهرمانی آسیا درباره وضعیت لیگ جودو نیز گفت: لیگ خوبی داشتیم و رقابت‌ها نزدیک و جذاب بود. این گونه نبود که از هفته‌ اول مشخص باشد چه تیمی قهرمان می‌شود. ملی‌پوشان جودو نیز در تیم‌های مختلف پخش شدند که این امر به توازن قدرت در تیم‌ها کمک کرد. البته شانس میزان برای رسیدن به قهرمانی خیلی کم شد، چرا که تیم ثامن الحجج (ع) به قوامین باخت و اگر ما قوامین را هم شکست دهیم باز با تفاضل امتیاز می‌بازیم. به نظرم قهرمانی قوامین قطعی است مگر این که اتفاقات غیر قابل پیش‌بینی در هفته‌ آخر لیگ بیفتد.

وی درباره تمدید قرارداد خود مبنی بر حضور نیافتن در لیگ برتر جودو گفت: تیم میزان در شرایط خوبی نیست و با مشکلات مالی زیادی دست و پنجه نرم می‌کند. در لیگ حضور یافتم چون 20 درصد از قراردادم را دادند، هر چند رقم بسیار کمی است.

قاسمی نژاد در پایان با اشاره به این که با برگزاری یک یا دو تورنمنت برای تیم ملی نمی‌توان امیدی به موفقیت داشت تصریح کرد: حریفان خارجی در اردوها و تورنمنت‌های زیادی شرکت می‌کنند و دائما در حال پیشرفت هستند اما ما توقع داریم با این وضعیت مقابل آنها به پیروزی برسیم.

 

منبع : خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 6 =