۱۲۰۰ رزمی کار گیلانی دوره آموزشی جودو می بینند

شهرام اسکندری روز دوشنبه در حاشیه بازدید از محل تمرین جودوکاران آستارایی در باشگاه هلال احمر بندرآستارا افزود: رشته ورزشی جودو تنها ورزشی است که در تمامی دوره های المپیک در ۱۴ وزن مشخص شده خود حضور داشته است.

جودو گیلان

وی با اشاره به اینکه جودو بعد از بسکتبال به عنوان دومین ورزش دانشگاهی در سطح دنیا شناخته می شود ، اضافه کرد: پتانسیل های بالایی در رشته های رزمی در استان و کشور وجود دارد ولی باید تمام سعی خودمان را برای رشد ، اعتلا و شناساندن این ورزش در سطح ملی انجام دهیم.

وی با بیان اینکه فعالیت ورزش جودو در سالیان اخیر در شهرستان های آستارا ، ماسال و رضوانشهر متوقف شده بود، اظهار کرد: با مشخص شدن محل تمرین برای ۵۰ جودکار آستارایی این رشته رزمی در بندر آستارا احیا شد.

اسکندری ادامه داد: در شهرستان های ماسال و رضوانشهر نیز به سبب مربیان و ورزشکاران فعال در این رشته ورزشی، درصدد فراهم کردن امکانات سخت افزاری نظیر سالن هستیم.

وی در ادامه امکانات سخت افزاری رشته جودو را در نوع خود پرهزینه عنوان کرد و افزود: امروز با صرف هزینه ای بالغ بر ۱۰۰ میلیون ریال سالن تمرین جودوی ورزشکاران آستارا صاحب تشک تاتامی شد.

رییس هیات جودو گیلان با اشاره به اینکه در استان ۱۰ تشک تاتامی خوب در سالن های ورزشی جودو وجود دارد ، اضافه کرد: ارتقای سطح کیفی این ورزش نیز از جمله دغدغه های هیات جودوی استان می باشد که در این راستا این هیات در سال جاری اقدام به برگزاری دوره مربیگری درجه دو و سه و نیز برگزاری آزمون دان یک تا چهار برای مربیان و ورزشکاران در شهرستان رشت کرد.

اسکندری گفت: در این دوره و آزمون ۱۴۰ ورزشکار حضور داشتند.

وی در ادامه فیزیک بدنی ورزشکاران و وضعیت کلاس های آموزشی این رشته را در آستارا مطلوب ارزیابی کرد و افزود: این شهرستان یک بار در سال ۱۳۸۳ میزبان مسابقات جودوی استان بود که در صورت فراهم شدن شرایط لازم، در سال آتی مسابقات جودوی گیلان را برای دومین بار در آستارا برگزار می کنیم.

وی با تقدیر از همکاری صمیمانه رییس اداره ورزش و جوانان و نیز رییس هیات جودو آستارا گفت: در این شهرستان ، زمینه های پیشرفت این رشته ورزشی فراهم است.

در شهرستان ۸۶ هزار نفری آستارا، چهار هزار و ۴۰۰ ورزشکار در قالب ۳۷ هیات ورزشی سازماندهی شده اند.

 

منبع : البرز ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 1 =