میراسماعیلی: امیدوارم با کمک وزیر ورزش، جودو از این آوارگی درآید

مدیر تیم‌های ملی جودو می‌گوید ما نیازمند یک کمپ تیمهای ملی مخصوص جودو هستیم و درخواستمان را در این باره به وزیر ورش ارائه خواهیم داد.

آرش میراسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره آخرین وضعیت اردوی تیم ملی بزرگسالان اظهار کرد: سومین مرحله اردوی تیم ملی بزرگسالان از روز شنبه و پس از رقابت‌های هفته‌ سوم لیگ آغاز شد. بعد از مسابقات قهرمانی کشور نفرات اول تا سوم و همچنین نفرات منتخب کادرفنی تیم ملی به اردو دعوت شدند که دو مرحله انتخابی نیز در اردو برگزار کردیم. تقریبا به شناخت نسبتا خوبی از ترکیب تیم رسیده‌ایم.

مدیر تیم‌های ملی جودو با بیان این که اردوی تیم ملی تا 27 اسفند ماه ادامه خواهد داشت، گفت: انشاءالله نفرات منتخب به رقابت‌های جایزه بزرگ گرجستان که در روزهای 29 اسفند و یک و دو فروردین ماه برگزار می‌شود اعزام می‌شوند. پس از آن هر کدام از جودوکاران که عملکرد خوبی در این رقابت‌ها داشته باشند به تورنمنت جایزه بزرگ ترکیه که هشتم، نهم و دهم فروردین ماه برگزار می‌شود اعزام خواهند شد و سپس در اردوی مشترکی که در کره جنوبی برگزار خواهد شد شرکت می‌کنیم. در پایان نیز نفرات منتخب کادر فنی در رقابت‌های قهرمانی آسیا حضور پیدا خواهند کرد.

وی تصریح کرد: پس از بازی‌های آسیایی سه، چهار مسابقه رنکینگ المپیکی را از دست دادیم. در گرجستان سعی می‌کنیم با ترکیب اصلی به روی تاتامی برویم. هر چند که در برخی از اوزان ممکن است به نفرات دوم نیز میدان بدهیم تا به شناخت خوبی از تیم برسیم.

میراسماعیلی خاطر نشان کرد: هر کدام از جودوکاران که در این سه مسابقه نتایج خوبی را کسب کنند و بتوانند عملکرد درخور توجهی از خود نشان دهند روی آنها سرمایه‌گذاری‌ می‌شود تا انشاءالله برای کسب سهمیه المپیک در مسابقات بیشتری شرکت کنند.

آرش میراسماعیلی

نایب رییس فدراسیون جودو درباره گلایه ملی‌پوشان جودوی ایران از وضعیت نامناسب امکانات در اردوی تیم‌های ملی گفت: جودو ورزش محرومی است. این محرومیت شامل فدراسیون و جودوکاران می‌شود. چیزی که مد نظر من به عنوان یک ورزشکار حرفه‌ای است متاسفانه تاکنون مهیا نشده و نتوانسته‌ایم توقعات جودوکاران را به خوبی برآورده کنیم، اما همیشه سعی کرده‌ایم تا بهترین کار را در حد توان ارائه دهیم. مثلا ما برای حضور در بازی‌های آسیایی اکثر اردوهایمان را در هتل المپیک برگزار کردیم.

وی تاکید کرد: ما نیازمند یک کمپ تیم‌های ملی مانند سایر رشته‌ها هستیم تا وضعیت آن در شان جودوکاران ایران باشد. درخواستمان را برای این موضوع نیز به وزیر ورزش و جوانان ارائه می‌دهیم تا در این خصوص انشاءالله اقدامات خوبی انجام شود. ما به طور حتم نیازمند خوابگاه اختصاصی نیز برای جودوکاران هستیم و خوابگاهی که تاکنون به ما تعلق گرفته متاسفانه از شرایط خوبی برخوردار نیست. برای دو اردوی قبلی با خواهش و تمنا و با لطف شهنازی هتل آکادمی و خوابگاه نصرت را در اختیار گرفتیم. امیدوارم با کمک مسئولان وزارت ورزش و جوانان، جودو از این آوارگی درآید. شرایط بسیار سختی داریم، اما واقعا توانمان همین است و بیشتر بودجه فدراسیون طی یکی، دو سال گذشته به تیم ملی بزرگسالان اختصاص یافته است.

مدیر تیم‌های ملی جودو درباره برنامه‌های فدراسیون برای کسب سهمیه المپیک توسط جودوکاران گفت: برای گرفتن سهمیه المپیک باید در رقابت‌هایی که طی سال‌ 2015 و 2016 برگزار می‌شود شرکت کنیم و اگر بتوانیم در مسابقات بیشتری حضور یابیم موفق‌تر خواهیم بود و جودوکاران ما می‌توانند جزو 22 نفر رنکینگ باشند تا سهمیه حضور در المپیک را کسب کنند.

میراسماعیلی با اشاره به برنامه‌های تیم ملی نوجوانان و جوانان گفت: اردوی نوجوانان با دعوت از حدود 50 جودوکار شروع شد و پس از برگزاری رقابت‌های انتخابی در هر وزن سه نفر را انتخاب می‌کنیم تا انشاءالله با برگزاری اردوهای مختلف برای رقابت‌های قهرمانی جهان که مرداد ماه در بوسنی برگزار می‌شود و همچنین قهرمانی آسیا که مهر ماه در تایلند برگزار می‌شود آماده شویم. همچنین برای جوانان نیز سید محمود میران برنامه‌های خود را ارائه داده و به زودی اردوهای این تیم نیز آغاز خواهد شد. اوایل اردیبهشت ماه انتخابی تیم ملی جوانان را داریم و مهر ماه در رقابت‌های قهرمانی آسیا و در ماه آبان نیز به مسابقات جوانان جهان اعزام خواهند شد.

مدیر تیم‌های ملی جودو با بیان این که رییس فدراسیون جهانی جودو اوایل خرداد ماه سال آینده به ایران سفر می‌کند، گفت: در این سفر تفاهمنامه‌ای میان وزارتخانه‌های آموزش و پرورش، ورزش و جوانان و فدراسیون جودو امضا خواهد شد و انشاءالله کار احداث آکادمی جودو با حضور رییس فدراسیون جهانی کلید خواهد خورد. امیدوارم که بتوانیم طی مدت حضور چند روزه او بیشترین بهره‌برداری را داشته باشیم.

میراسماعیلی در پایان درباره برنامه‌های فدراسیون جودو برای کسب کرسی‌های جهانی نیز گفت: مطمئنا در زمانی که رییس فدراسیون جهانی در ایران حضور دارد در این باره نیز رایزنی خواهیم کرد تا ضمن حفظ کرسی‌هایمان و ارتقای آن افراد جدیدی نیز اضافه کنیم.

 

منبع : خبرگزاری ایسنا