ملی‌پوش جودو: برگزاری لیگ نظم ندارد/ مجبورم هر هفته 5 کیلو وزن کم کنم

ملی‌پوش تیم جودوی پاس قوامین گفت: در هر هفته از مسابقات لیگ مجبورم 5 کیلوگرم از وزنم را کم کنم. معمولا بعد آن نیز انتخابی تیم ملی داریم و بار دیگر باید وزنم را کم کنم که این به ملی پوشان فشار زیادی می آورد.

ناصر ناصری پورناصر ناصری پور در گفتگو با ایسنا درباره کیفیت لیگ برتر جودو اظهار کرد: در لیگ امسال با پاس قوامین قرارداد بسته ام و به اعتقاد من کیفیت رقابتها نسبت به سال گذشته بالاتر رفته است چرا که ملی پوشان در تیمهای مختلف پخش شده اند. علاوه بر آن سه تیم پاس قوامین، ثامن الحجج و میزان خراسان شمالی هر سه مدعی کسب عنوان قهرمانی هستند و قابل پیش بینی نیست کدام تیم اول شود. اگر این هفته بتوانیم ثامن الحجج را شکست دهیم اول می شویم.

ملی پوش جودوی ایران افزود: با این وجود رقابتهای امسال نظم خاصی ندارد و تاریخ و مکان برگزاری لیگ را بارها تغییر دادند. همچنین طی یک روز مجبور هستیم که 5 مسابقه بدهیم. از نظر پخش تلویزیونی هم اگر جوری برنامه ریزی می شد که مسابقه های تیم های بالای جدول پخش شود بهتر بود. اکنون چند ساعتی که پخش زنده داریم ممکن است تیمهای قوی با هم بازی نداشته باشند و مبارزه های آنان پخش نشود.

وی به کاهش وزن پیاپی خود در هر هفته از رقابتهای لیگ اشاره کرد و گفت: من در هر هفته 5 کیلوگرم وزن کم می کنم. مشکل اصلی اینجاست که رقابتهای لیگ نزدیک انتخابی های تیم ملی است و مجبوریم دو روز بعد از لیگ برای انتخابی نیز بار دیگر وزن کم کنیم که این شرایط، فشار زیادی را به قهرمانان و ملی‌پوشان وارد می کند.

ملی پوش وزن 60 کیلوگرم جودوی ایران در پایان درباره اردوی تیم ملی جودو نیز خاطرنشان کرد: دو مرحله اردوی پرفشار و خوب را پشت سر گذاشتیم و من از کیفیت آنها بسیار راضی هستم. از زارعیان و میراسماعیلی نیز تشکر می‌کنم که با به وجود آوردن شرایط خوب سطح آمادگی ملی پوشان را بالا برده اند.

 

منبع : خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 5 =