جودوکار تیم ملی: با این شرایط کسب سهمیه المپیک سخت است

عضو تیم ملی جودو در وزن 66- کیلوگرم معتقد است جودوکارهای ایرانی برای اینکه پیشرفت خوبی داشته باشند باید در رقابت‎های بین‎المللی بیشتری شرکت کنند.

قاسم نوری‎زاده در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، با اشاره به رقابت‎های جایزه بزرگ سامسون ترکیه اظهار کرد: چون امتیاز رقابت‎ها برای سهمیه المپیک حساب می‎شد، مدعیان اوزان مختلف شرکت کرده و سطح پیکارها بسیار بالا بود.

وی درباره باختش به جودوکار اهل رومانی گفت: حریفم یکی از قهرمانان اروپاست که تجربه زیادی دارد و من بعد از دو سال در رقابت‎های سطح بالا شرکت می‎کردم. با این حال در مبارزه جلو بودم و در 30 ثانیه آخر براساس کم‎تجربگی بازی را واگذار کردم.

نوری‎زاده تأکید کرد: چون در رقابت‎های بین‎المللی خیلی کمی شرکت می‎کنیم، تجربه ما نسبت به حریفان کمتر است. کسب سهمیه برای جودوکارهای ایرانی با توجه به نبود تدارکات و قدرت مالی لازم خیلی سخت است و ما نیاز داریم در رقابت‎های بیشتری شرکت کنیم.

این جودوکار لرستانی در ادامه یادآور شد: اواخر اردیبهشت ماه باید در رقابت‎های قهرمانی آسیا شرکت کنیم که امتیاز آن نیز برای سهمیه المپیک محاسبه می‎شود و اعضای تیم ایران با انتخابی مشخص خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: تا چهار پنج ماه قبل از المپیک 2016 بیشتر رقابت‎های مهم بین‎المللی حکم سهمیه المپیک دارند و تمام تلاشم را می‎کنم که در ریودوژانیرو حضور داشته باشم.

نورزی‎زاده مدعی شد: کسب سهمیه در رشته‎ی جودو بسیار دشوار است و اگر کسی سهمیه بگیرد 20 درصد راه مدال المپیک را طی کرده است.

 

منبع : خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 2 =