محمد درخشان: مسئولان ورزش فقط در شعار از حفظ کرسی‌های ایران دفاع کرده‌اند

محمد درخشانعضو کمیسیون آموزش و مربیان فدراسیون جهانی جودو خاطر نشان کرد: متاسفانه مسئولان ورزش ایران در طول سال‌های گذشته فقط در حد حرف از کرسی‌های ورزش ایران در مجامع بین المللی دفاع کرده‌اند.

محمد درخشان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره از دست رفتن یکی دیگر از جایگاه‌های ورزش ایران در مجامع بین‌المللی که این بار در جودو و با کنار رفتن نصیرنژاد از عضویت در کنفدراسیون آسیایی این رشته اتفاق افتاده است، اظها‌ر کرد: در طول سالیان گذشته همواره مسئولان ورزشی اعلام کرده‌اند که ما می‌خواهیم از پست‌های بین‌المللی ورزشی ایران به صورت جدی حمایت کنیم و حتی به تعداد آنها نیز اضافه کنیم، اما این موضوع فقط در حد حرف بوده و در عمل چیز خاصی مشاهده نشده است.

عضو کمیسیون آموزش و مربیان فدراسیون جهانی جودو، افزود: این حرف‌ها و وعده و وعیدها باید در قالب برنامه و ساختار و همچنین تخصیص بودجه جداگانه به صورت عملیاتی اجرا شود تا ما علاوه بر این که پست‌هایمان را از دست ندهیم پست های جدیدی هم در مجامع بین‌المللی از آن خود کنیم. متاسفانه هر روزه شاهد از دست رفتن همین تعداد پست اندک در ورزش جهان هستیم و شعار دادن کفایت نمی کند. بهتر است به جای شعار در عمل جدی باشیم.

وی خاطر‌ نشان کرد: در طی سال‌های گذشته مسئولان ورزش همواره بر عزم خود برای دفاع از پست‌های ایران در مجامع بین‌المللی تاکید کرده‌اند اما من به عنوان شخصی که سال‌ها رییس فدراسیون بودم و 16 سال است که در فدراسیون جهانی و آسیایی حضور دارم مشاهده کردم هیچ کدام از مسئولان ورزش به وعده های خود عمل نکرده اند. البته در دوره جدید دکتر گودرزی دیدگاه مثبتی در این باره دارد و جلسات خوبی نیز در این خصوص برگزار شده است، اما نیاز است که حمایت بیشتری از این موضوع انجام و بودجه‌ای مستقل برای این امر ترتیب داده شود تا ما بتوانیم در قالب یک ساختار و برنامه منظم به اهداف خود برسیم.

درخشان با بیان این که از دکتر گودرزی به عنوان یک چهره ورزشی انتظار می‌رود که حمایت عملی بیشتری از این اتفاق داشته باشد، تصریح کرد: افرادی مانند علی آبادی که هیچ سابقه‌ای در ورزش ایران نداشتند، باعث شدند جایگاه ورزش ایران در جهان لطمه جدی ببیند. او حتی به ما می گفت شما در سفر به کشورهای خارجی به فکر تفریح هستید، نه این که برای ورزش ایران کاری کنید. متاسفانه طی 10 سال گذشته شاهد بدترین عملکرد مسئولان ورزشی بودیم. به گونه‌ای که از داخل زیر یک خم اعضای ورزش ایران در مجامع بین‌المللی را می‌گرفتند و به زمین می‌زدند، اما هم اینک باز این نظر وضعیت بهتر است.

رییس سابق فدراسیون جودو گفت: من در جلساتی که در وزارت ورزش و جوانان در دوره جدید نیز برگزار شد پیشنهاد کردم فدراسیونی که جایگاهی را در مجامع بین‌المللی از دست می‌دهد به طور جدی مورد بازخواست قرار گیرد و سوال و جواب شود. اینکه مثلا رضازاده یا مرادی به راحتی جایگاه خود را از دست بدهند به هیچ وجه خوشایند نیست.

عضو کمیسیون آموزش و مربیان فدراسیون جهانی جودو در پایان در پاسخ به این سوال که آیا راهکاری برای بازگشت نصیرنژاد به کنفدراسیون جودو آسیا وجود دارد یا خیر؟ گفت: با رستگار، رییس فدراسیون جودو در این باره صحبت کرده ام و قرار شد او در انتخاباتی که در کشور کویت قرار است در تاریخ 21 اردیبهشت ماه برگزار شود با رییس جودوی آسیا صحبت کند تا با تایید او نصیرنژاد مجددا به پست خود باز گردد و امیدوارم که این اتفاق بیفتد. رستگار قبل از انتخابات هم برای من و هم نصیر نژاد به کنفدراسیون آسیا نامه نوشت و هم حضوری به کویت رفت تا برای حمایت از ما رایزنی کند اما خط خوردن نصیرنژاد نشان داد رایزنی یک رییس فدراسیون به تنهایی کافی نیست و مسئولان ورزشی هم باید در اینباره حمایت کنند.البته اینکه عنوان شد من نیز پست خود را در کنفدراسیون آسیا از دست داده‌ام درست نیست و من همچنان به فعالیتم ادامه خواهم داد.

 

منبع : خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − هشت =