سهمیه‌ای برای جودو ایران در المپیک برزیل ثبت نشده است

برترین جودوکاران جهانبه گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران، فدراسیون جودو در حالی این روزها از یک سهمیه قطعی برای جودو ایران خبر می‌دهد که هنوز مسابقات گزینشی المپیک برزیل به پایان نرسیده است. درحالی این خبر منتشر شده که هنوز هیچ جودو‌کار ایرانی در بین 22 نفر برتر جهان حضور نیافته است و حدود یک سال و چند ماه دیگر تا المپیک برزیل مانده و مسابقات گزینشی زیادی با امتیازات بالاتر قرار است که برگزار شود و فدراسیون جهانی نیز تا پایان این مسابقات نفراتی که موفق به کسب سهمیه‌ شده‌اند را اعلام نخواهد کرد. حتما منظور فدراسیون جودو‌ از کسب یک سهمیه قطعی برای جودو کشورمان، سهمیه«وایت کارت» است. 
 
«وایت کارت» سهمیه‌ای است که به کشورهایی که نتوانسته‌اند سهمیه‌ای بگیرند تعلق می‌گیرد و آن هم بعد از پایان تمام مسابقات انتخابی معلوم می‌شود و در صورتی که بیش از 10 مسابقه دیگر تا پایان سال وجود دارد مسئولان فدراسیون جودو از کسب یک سهمیه قطعی سخن می‌گویند که معلوم نیست که این صحبتها بر چه اساسی وایت سهمیه طبق چه فرمولی کسب شده است. 
 
این سهمیه به کشورهایی که سهمیه المپیک گرفته‌‌اند تعلق نمی‌گیرد و برای گسترش جغرافیایی و افزایش تعداد کشورهای شرکت کننده در المپیک و کشورهایی مثل نپال، افغانستان و پاکستان که هیچ یک جایگاهی در جودو‌ دنیا ندارند تعلق می‌گیرد. 
 
در این خصوص مکاتبه‌ای با فدراسیون جهانی جودو‌ ijf کردیم که خانم «الیزابت» مسئول برگزاری مسابقات جهانی جودو طی ایمیلی این ادعا را رد کرده و گفته که تا پایان ماه می‌ سال 2016 هیچ کس نمی‌تواند بگوید که سهمیه المپیک را گرفته‌ایم که این ایمیل نزد تحریر باشگاه خبرنگاران محفوظ است. 
 
در همین خصوص با یکی دیگر از مسئولین فدراسیون جهانی جودو‌ صحبت کردیم و او نیز این ادعای فدراسیون را غیر واقعی دانست و گفت که گرفتن سهمیه حقیقت ندارد و تا یک سال و نیم دیگر مسابقات زیادی را برای کسب سهمیه المپیک ریو در پیش داریم و تا پایان این مسابقات هیچ سهمیه‌ای برای هیچ کشوری ثبت نخواهد شد. 
 
این مسئول در خصوص اظهارات فدراسیون در خصوص کسب سهمیه ابراز تعجب کرد و گفت نمی‌دانم چرا در این خصوص صحبت کرده‌اند. 
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 1 =