مسابقات آسیایی کوراش در پایین‌ترین سطح ممکن برگزار شد/کوراش مهمتر است یا جودو؟

تیم ملی کوراشحسن روشنایی رئیس سابق کمیته بین‌المللی فدراسیون جودو و کوراش در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران گفت: در مسابقبات کوراش قهرمانی آسیا تعداد شرکت کنندگان قلیل بوده و به یک روش ساده کسب مدال کردیم و ازاین مدال‌هایی که به راحتی کسب شده نباید سو استفاده تبلیغاتی شود و فدراسیون نباید با این مدال‌ها روی عیب‌ها و ضعف‌های دیگر خود سرپوش بگذارد.
 
وی درادامه افزود: تیم ازبکستان که یکی از بهترین‌های آسیا در کوراش است فقط باید با یک شرکت کننده سطح پایین شرکت کرده بود سوریه فقط یک شرکت کننده داشت عراق با 2 نفر به این رقابت‌ها آمده بود، هندوستان تیم رده پنجم خود را به این مسابقات اعزام کرده بود و در کل بگویم که سطح مسابقات آنقدر پایین بود که مربی تیم ملی زنان ترکمنستان با45 سال سن و 75 کیلوگرم وزن در مصاف با سنگین وزن ما به پیروزی می‌رسد.
 
روشنایی اذعان داشت: چرا باید در چنین رویداد بی‌ارزشی 15 ورزشکار و این همه هزینه‌ جانبی اعزام شوند ولی برای مسابقات کسب سهمیه جودو در باکو هزینه‌هایش از این مسابقات کمتر است کسی را اعزام نمی‌کنیم.
 
وی همچنین تصریح کرد: طبق اعلام رئیس فدراسیون جودو ظاهر تیم ملی جودو کشورمان قرار است با تیم ناقص به مسابقات قهرمانی آسیا در کویت که امتیاز سهمیه المپیک را هم دارد اعزام شود ولی درکوراش 15 ورزشکار را اعزام می‌کنیم.
 
روشنایی بیان داشت: جودو بانوان رسما تعطیل شده ولی کوراش بانوان را با تیم کامل اعزام می‌کنند آیا کوراش مهمتر است یا جودو؟
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به زمزمه هایی مبنی بر جدایی کوراش از فدراسیون جودو که شنیده می‌شود ظاهر فدراسیون جودو این هزینه‌های گزاف را متحمل می‌شود که کوراش را از فدراسیون جودو جدا کنند فدراسیون جودو را که یک ورزشی  المپیکی است رها کرده و در کوراش هزینه می‌کند.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + یک =