وعده کسب مدال در المپیک 2020

محمد بلوطیبه گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، محمد بلوطی امشب در مجمع سالیانه هیئت جودو استان کردستان اظهار کرد: متأسفانه در استان کردستان، خانواده‌ها چندان به دختران خود اجازه فعالیت در این رشته را نمی‌دهند.

وی با اشاره به اینکه برای این قشر فرهنگ‌سازی لازم انجام نشده است، این موضوع را زمان‌بر دانست و گفت: رسانه‌ها هم در این راستا وظایفی برعهده دارند.

دبیر فدراسیون جودو و کوراش با یادآوری شناسایی 248 نونهال مستعد جودو در کشور و برگزاری اردو برای آنها، خاطرنشان کرد: ماحصل آن برنامه، اعزام به رقابت‌های ارمنستان و کسب یک طلا، یک نشان نقره و 5 برنز بود.

بلوطی با اشاره به رنکینگ ورزش‌ها در جهان به لحاظ استقبال تماشاگر، افزود: جودو در این میان در سطح دوم قرار دارد و از علاقمندی مناسبی در تمام نقاط جهان برخوردار است.

وی در ادامه اظهار کرد: طی سه سال گذشته برخی تا اندازه‌ای برای فدراسیون حاشیه‌سازی کردند که واقعیت‌ها در زمینه توفیقات این ورزش رنگ باخت.

این مسئول با اذعان به تضعیف جایگاه جودو ایران در قیاس با 8 سال قبل، تصریح کرد: در آن زمان نفراتی چون آرش میراسماعیلی، محمود میران، حاجی آخوندزاده، رودکی و .. در ترکیب تیم ایران حضور داشتند که حتی عنوان پنجم المپیک را نیز به‌دست آوردند.

بلوطی گفت: پس از بازنشسته شدن آن نسل، نسلی که شروع به فعالیت کرد اصلا قابل قیاس با آنها نبود و این موضوع به دلیل نبود پشتوانه است.

وی از آغاز پشتوانه‌سازی برای تیم ملی جودو خبر داد و تصریح کرد: تنها موضوعی که آزاردهنده به نظر می‌سد، کمبود بودجه است که گریبان همه ورزش‌ها را گرفت.

دبیر فدراسیون جودو و کوراش با اشاره به کسب یک سهمیه المپیک خاطرنشان کرد: برای رقابت‌های المپیک سال 2016 قول مدال نمی‌دهیم، اما اگر سعید مولایی در وزن 81 کیلو به هیمن روال کنونی ادامه بدهد، شانس کسب مدال خواهیم داشت.

بلوطی در عین حال با اشاره به توان جودو ایران برای کسب مدال در المپیک سال 2020 وعده کسب نشان در این رقابت‌ها را داد و گفت: استارت این قضیه با کسب طلا در رقابت‌های المپیک نوجوانان سال قبل زده شد.

وی در پایان با اشاره به فعالیت 595 ورزشکار مرد و 51 ورزشکار زن در جودو کردستان، فرهنگ‌سازی برای ترغیب بیش‌تر مردم برای پرداختن به جودو را یک نیاز اساسی توصیف کرد .

منبع : خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =