ابهامات تیم ملی جودوی اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا

جودوبه گزارش خبرگزاری تسنیم، مسابقات جودوی قهرمانی آسیا از فردا (چهارشنبه) آغاز می‌شود و تیم ملی جودو با ترکیب محمد محمدی بریمانلو در وزن 66 – کیلوگرم، وحید بنا و مهدی فتحی‌پور در وزن 73 – کیلوگرم، سعید ملایی در وزن 81 – کیلوگرم، امیر قاسمی‌نژاد، محمد جمالی در وزن 90 – کیلوگرم، جواد محجوب در وزن 100 – کیلوگرم در این رقابت‌ها حضور پیدا کرده است.

این تیم در شرایطی با هدایت مجید زارعیان به این دوره از رقابت‌های قهرمانی آسیا اعزام  شده که در برخی اوزان نماینده ندارد. اینکه در اوزان 60 – کیلوگرم و 60 + کیلوگرم تیم بدون نماینده راهی کویت شده این سوال را ایجاد می‌کند که آیا پتانسیل تیم ملی ایران در این حد هم نیست که تیم را با ترکیب کامل راهی مسابقات کنند؟! سوال بعدی این است که اگر تیم ملی با هدف نتیجه‌گیری بسته شده چرا در اوزانی همچون 90 – کیلوگرم از دو جودوکاری که بارها آزموده شده‌ و در اکثر اوقات هم مردود شده‌اند، استفاده شده و اساسا با این ترکیب ناقص رسیدن به عنوان قهرمانی محتمل است؟ آیا بهتر نبود به جای اعزام چندین جودوکار در یک وزن از چهره‌های جوان‌تر در اوزان 60 یا 100 + کیلوگرم استفاده می‌شد تا لااقل این نفرات کسب تجربه‌ کنند؟

موضوعی که در مورد تیم ملی اعزامی به کویت مجهول است اینکه هدف‌گذاری مناسبی صورت نگرفته و به نظر می‌رسد تیم صرفا برای رفع تکلیف به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام شده است. بهتر بود حالا که تیم پتانسیل کسب عنوان درخور را ندارد از نفرات جوان‌تر استفاده می‌شد تا دست کم جوان‌ترهای این رشته میادین مهم این‌گونه را تجربه می‌کردند و برای رقابت‌های آینده میدان دیده‌تر می‌شدند.

در این مسابقات جودوکاران اوزان 60-، 66- و 73- کیلوگرم از ساعت 10 صبح روی تاتامی می‌روند. مسابقات مقدماتی تا ساعت 16 ادامه خواهد داشت و سپس مراسم افتتاحیه و در ادامه مسابقات مرحله نیمه نهایی و نهایی برگزار می‌شود.

پنجشنبه 24 اردیبهشت نیز در دومین روز رقابت‌ها جودوکاران اوزان 81-، 90-، 100- و 100+ کیلوگرم رقابت‌های خود را برگزار می‌کنند. جمعه در روز پایانی هم مسابقات تیم برگزار می‌شود که تیم ملی کشورمان در هر دو بخش انفرادی و تیمی در این دوره از رقابت‌ها حضور خواهد داشت.

 

منبع : خبرگزاری تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + سه =