عملکرد جودوکاران قم در مسابقات جوانان کشور امیدبخش بود‌

جودو قمسعید علیزاده در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در قم اظهار داشت: رشته جودو در زمینه رشته‌های رزمی است که به دلیل کمبود امکانات و زیر ساخت‌ها با مشکلاتی مواجه است البته در یکی دو سال اخیر با توجه به فعالیت بر روی رده‌های سنی پایه، توانسته‌ایم به شرایط بهتری برسیم.

وی افزود: در حال حاضر چند باشگاه با جدیت در سطح استان مشغول به کار در زمینه جودو هستند و تیم‌های جودوی قم در رده‌های سنی پایه عملکرد قابل قبولی در مسابقات قهرمانی کشور داشته‌اند و رویکرد هیئت جودو این است که هر چه بر روی سنین پایه سرمایه گذاری شود در آینده جودوکاران موفق تری در اختیار داریم.

رئیس هیئت جودوی قم در مورد حضور تیم جودوی قم در مسابقات جوانان کشور گفت: تیم جودوی جوانان قم با 7 شرکت کننده در مسابقات جوانان کشور شرکت کرد و با توجه به وضعیت جودو در استان‌های توانمند این رشته و سرمایه گذاری آن‌ها در این رشته، پیش بینی می‌شد که بر روی سکو قرار نگیریم.

علیزاده بیان کرد: در این مسابقات در وزن 73 کیلوگرم، مهدی باقری از قم با وجود پیروزی در 2 مسابقه به مقام هشتم رسید و در وزن به اضافه 100 کیلوگرم محمد فکری یک مسابقه را برد و در دیگر مسابقه بازنده شد و سایر ورزشکاران نیز موفق به صعود به جمع نفرات بر‌تر نشدند.

وی عنوان کرد: به تازگی با جودوکاران جوان و نوجوان شروع به کار کرده‌ایم با این وجود عملکرد آن‌ها در این مسابقات امید بخش بود چنان که در وزن 55 کیلوگرم، مهدی حیدری نماینده قم در رده سنی نوجوانان قرار داشت اما با حریفان رده سنی جوانان مسابقه داد و با حداقل امتیاز بازی را به حریف خود واگذار کرد.

رئیس هیئت جودوی قم تصریح کرد: رشته جودو به دلیل عدم وجود حامی مالی برای حضور در لیگ‌های کشوری با مشکل مواجه است و به همین دلیل انرژی و توان خود را بر روی موضوع آموزش و استعدادیابی جودوکاران جوان قرار داده است.

 

منبع : خبرگزاری تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − سه =