زارعیان: تعطیل کردن اعزام‌ها، دردی از جودو دوا نمی‌کند/ با طرح گلخانه‌ای موافقم

مجید زارعیانمجید زارعیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد نتایج ضعیفی که تیم ملی جودو در مسابقات قهرمانی آسیا کسب کرده است، گفت: در مجموع روند ما در این مسابقات رو به رشد بود. از تمام بچه‌ها راضی هستم. بریمانلو نماینده وزن 66 کیلوگرم در مسابقات انفرادی مقابل نماینده عراق بازی را واگذار کرد اما در مسابقات تیمی عملکرد بسیار قابل قبولی داشت. به هر حال او واقعا کم تجربه بود. جو مسابقات این ورزشگاه را گرفته بود چرا که برای اولین بار در ترکیب تیم ملی بزرگسالان راهی مسابقات قهرمانی آسیا می شد. بریمانلو واقعا مقابل قهرمان ازبکستان با دو امتیاز اخطار بازی را واگذار کرد و در 10 ثانیه آخر شکست خورد.

وی در ادامه افزود: نداشتن اردوی مشترک باعث می‌شود کار ملی‌پوشان در چنین مسابقاتی دشوار باشد. نگاه کنید 8 دقیقه مبارزه کردن مقابل نمایندگان کره و ژاپن برای من خیلی راضی کننده است. بزرگترین مشکل جودوکاران ما نداشتن خودباوری و عدم حضور در اردوهای مشترک است.

سرمربی تیم ملی جودو در ادامه خاطرنشان کرد: از لحاظ بدنی ملی‌پوشان ما آماده هستند اما تکنیک و تاکتیک باید در شرایط فنی قرار بگیرد و در اردوهای مشترک با قهرمانان جهان تمرین کنند تا در مسابقات رسمی بدون استرس مقابل حریفان شان قرار بگیرند.

زارعیان در مورد جواد محجوب گفت: جواد محجوب یکی از جودوکاران سنگین وزن خوب کشورمان است اما  کسی را در اردوی تیم ملی نداریم تا حریف تمرینی او باشد و در تمرینات او را اذیت کند. محجوب و امثال این ورزشکار نیاز به حریف تمرینی دارند تا به اوج آمادگی برسند اما متأسفانه چنین فضایی فراهم نیست.

وی در ادامه صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: محمد جمالی در انفرادی 8 دقیقه مقابل حریف خود مبارزه کرد، قاسمی‌نژاد قهرمان ازبکستان را شکست داد و در واقع بچه‌های ما روند رو به رشد را سپری می‌کنند. ملی‌پوشان ما در کویت مفت نباختند. 3 – 4 ماه اردوی تمرینی داشتیم و آنها را از لحاظ بدنی آماده کردم اما عدم حضور در میادین برای نوجوانان و عدم خودباوری در بزرگسالان باعث می شود که تیم نتیجه نگیرد.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سوال که آیا با ناکامی‌هایی که جودو کسب می‌کند موافق لغو مقعطی اعزام تیم بزرگسالان به مسابقات هستید، گفت: تعطیل کردن اعزام بزرگسالان دردی را دوا نمی‌کند. ما باید اردوهای مشترک را برگزار کنیم. اگر اعزام بزرگسالان لغو شود جوانان دیگر انگیزه‌ای برای تلاش کردن نخواهند داشت. ما باید روی جوانان‌مان سرمایه‌گذاری کنیم تا در آینده تیم خوبی در بخش بزرگسالان داشته باشیم.

وی در واکنش به این سوال که رئیس فدراسیون جودو مدعی شده تا المپیک برزیل تنها روی دو جودوکار سرمایه‌گذاری خواهد شد، آیا شما با این موضوع موافق هستید یا خیر، گفت: نظر رئیس فدراسیون درست است. این یک طرح گلخانه‌ای است. فدراسیون نمی‌تواند روی همه جودوکاران در رده بزرگسالان هزینه کند. ناچاریم روی نفراتی که شانس بیشتری برای کسب سهمیه المپیک دارند سرمایه‌‌گذاری کنیم.

زارعیان در پایان خاطرنشان کرد: جودوکاری مثل مولایی استارت خود را در وزن 81 کیلوگرم زده است و می‌تواند نتایج خوبی را کسب کند. فاصله جودوکاران ما با نفراتی که در رنکینگ جهانی حضور دارند زیاد است و ما باید این فاصله‌ها را کم کنیم.

 

منبع : خبرگزاری فارس

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + چهار =