رودکی: سناریوی عجیبی برای نابودی جودو نوشته‌اند/حمایت‌های وزیر باعث پسرفت این رشته می‌شود!

محمدرضا رودکیمحمدرضا رودکی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، پس از ناکامی تیم ملی جودو در مسابقات قهرمانی آسیا با انتقاد از عملکرد ضعیف تیم ملی در کویت اظهار داشت: متأسفانه ما این روزها  به 15 سال گذشته بازگشته‌ایم. آن سال‌ها آرزوی جودوی ایران کسب یک مدال برنز بود و حالا هم رسیدن به یک برنز در مسابقات قهرمانی آسیا آرزوی ما شده است.

وی در ادامه افزود: سه سال است تیم ملی جودو راهی تورنمنت‌های مختلف می‌شود و با دستان خالی به ایران بازمی‌گردند و مسئولان فدراسیون مدام مدعی هستند که در حال پشتوانه‌ سازی هستند اما کدام پشتوانه سازی معلوم نیست. با این همه نتایج ضعیفی که در این سه سال جودو در تمام مسابقات کسب کرده نشان داده که مدیریت در این رشته بسیار ضعیف است. سؤال من این است که دوستان با تیم قهرمان آسیا چه کردند؟ تیم جوانان،‌ نوجوانان و بزرگسالان را به چه روزی انداختند.

رودکی در ادامه انتقادهای خود عنوان داشت: متأسفانه زمانی که تیم ملی نتیجه نمی‌گیرد بلافاصله سرمربی تیم را برکنار می‌کنند و یک نفر دیگر را جایگزین سرمربی می‌کنند. سناریوی تأسف‌بار و عجیبی را برای نابودی جودو نوشته‌اند و قصد تغییر هم ندارند. با این نتایجی که دوستان در این مدت کسب کرده‌اند فکر نمی‌کنم هرکسی جایگزین فعلی مسئولان فدراسیون شود تا دو سه سال آینده بتواند جایگاه قبلی را کسب کند.

رودکی در مورد انتخابات اتحادیه جودوی آسیا که پیش از آغاز مسابقات قهرمانی آسیا برگزار شد، گفت: ما پیش از این تنها درخشان و رضا نصیرنژاد را در کرسی‌های آسیایی داشتیم. متأسفانه مسئولان فدراسیون جودو کشورمان به اتحادیه آسیا نامه زدند تا این پست را نیز از نصیرنژاد بگیرند. رستگار و رضوی برای کسب کرسی در اتحادیه آسیا تلاش کردند، اما نتوانستند جایگاهی را کسب کنند. البته آرش میر اسماعیلی هم با رایزنی‌های درخشان توانست دبیر کمیته آموزش، مربیان و کاتای آسیا انتخاب شد.

کاپیتان تیم ملی با انتقاد از گودرزی وزیر ورزش و جوانان گفت: سؤال من این است که چرا گودرزی فقط دغدغه‌اش در طول این مدت واگذاری استقلال و پرسپولیس شده است؟ نمی‌دانم چرا او علاقه‌ دارد که وانمود کند به فوتبال علاقه‌مند است و مردم با این کار او را دوست داشته باشند. متأسفانه پشت فوتبال یک سیستم سیاسی حضور دارند و تمام اهدافشان مشخص است.

کاپیتان سابق تیم ملی در ادامه عنوان کرد: گودرزی به جای اینکه به فکر فوتبال باشد دست از حمایت‌های خود از جودو بردارد. با حمایت‌هایی که وزیر ورزش و جوانان از جودو می‌کند این رشته رو به نابودی است. نمی‌دانم چه دلیل دارد او از ناکامی‌های جودو دفاع می‌کند. این تیم سه سال است که نمی‌تواند در هیچ رویدادی نتیجه کسب کند اما گودرزی همچنان سرسخت مدیریت این رشته را حمایت می‌کند و با این کار یک تیمی که در آسیا قهرمان بوده رو به نابودی است. دوست دارم بدانم که آقای وزیر حمایت‌های شما از مدیریت جودو با این ناکامی‌هایی که به دست می‌آورد چیست؟‌

وی در پایان صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: تیم ملی جودو در تمام رویدادهای مهم شرکت می‌کند و همه شاهد هستیم که بدترین نتایج را کسب می‌کند اما باز هم وزیر ورزش و جوانان این رشته را حمایت می‌کند. با نتایجی که جودو کسب می‌کند ورزشکاران این رشته ناچار شدند برای ادامه فعالیت به کشورهای دیگر بروند و حتی در رشته‌های دیگر دوران قهرمانی خود را سپری کنند. این خواسته من نیست خواسته جامعه جودو است که بداند دلیل حمایت‌های وزیر ورزش از این ناکامی‌های مدیریت فدراسیون جودو چیست؟ آیا نباید فکری به حال این رشته شود.

 

منبع : خبرگزاری فارس

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =