دستان خالی جودو در تاتامی کویت/ عنوان پنجمی تنها دست آورد ملی پوشان ایرانی

جودوبه گزارش خبرگزاری فارس، بیست و دومین دوره رقابت های جودوی قهرمانی آسیا در بخش تیمی، صبح امروز با حضور 16 تیم پیگیری شد که تیم ملی کشورمان با ترکیب محمد محمدی بریمانلو، وحید بنا، سعید ملایی، امیرقاسمی نژاد و جواد محجوب در اولین دیدار به مصاف کویت رفت و با نتیجه 5 بر صفر پیروز از میدان خارج شد.

 جودوکاران ایران، در دومین دیدار با همین ترکیب مقابل ازبکستان به میدان رفت و در یک رقابت نزدیک 3 بر2 شکست خورد و به گروه بازنده ها رفت. 
محمد محمدی بریمانلو اولین نماینده کشورمان بود که در 66- کیلوگرم  در پیکار با “رشید سوبیروف” قهرمان جهان یک مبارزه پایاپای را به نمایش گذاشت و درحالیکه تا ثانیه های پایانی پیش بود بازنده شد. وحید بنا  حریف خود را در 73-کیلوگرم شکست داد و سعید ملایی که روز گذشته با شکست اماموف برنز بخش انفرادی را کسب کرده بود ، با یک “;یوکو” نتیجه را در بخش تیمی واگذار کرد.
 امیر قاسمی نژاد در وزن 90- کیلوگرم حریف خود را با ضربه فنی شکست داد تا کار دو تیم برای پیروزی به بازی آخر کشیده شود. در این دیدار جواد محجوب در وزن 100- کیلوگرم، مقابل “عبدالله تنگریف” جودوکار سرشناس ازبکها به میدان رفت در نهایت با اخطار بازنده شد تا تیم ملی کشورمان در نهایت 3بر 2 نتیجه را واگذار کرده و به گروه بازنده ها برود. 
در ادامه رقابتها، جودوکاران کشورمان در اولین دیدار خود برای کسب مدال برنز به مصاف عربستان رفت و 5 بر صفر حریف خود را شکست داد و به دیدار رده بندی راه یافت. 
تیم  ملی جودو کشورمان برای رسیدن به مدال برنز  تیم ملی کره را پیش روی خود داشت که با نتیجه  4 بر 1 شکست را پذیرفت و به کسب مقام پنجمی آسیا رضایت داد.

تنها برد ایران را سعید ملایی در وزن 81- کیلوگرم به دست آورد که موفق شد، کیم جا یوم، قهرمان جهان و المپیک را با امتیاز ایپون از پیش رو بردارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =