جواد محجوب: با این نتایج سرم را نمی‌توانم بالا بگیرم

ملی پوش جودوی ایران تاکید کرد: حمایت بیشتر از جودوکاران برای حضور در تورنمنت های مختلف و برنامه‌ریزی بهتر راهکار برون رفت جودوی ایران از وضعیت فعلی است.

جواد محجوب در گفتگو با ایسنا، درباره عملکرد ضعیف تیم ملی جودوی ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا اظهار کرد:متاسفانه نتوانستیم انتظارات را برآورده کنیم و با کسب نتایج ضعیف باز هم شرمنده مردم شدیم. من الان نمی‌توانم سرم را در شهر خودم بالا بگیرم چرا که از من توقع زیادی می‌رفت اما نمی دانم چرا تا این حد بد کار کردم.

جودوکار وزن 100- کیلوگرم تیم ملی افزود: در این مسابقات 10 در صد خودم هم نبودم و خیلی وضعیتم خراب بود. هر وقت که وزن زیادی کم می‌کنم مثل بچه می‌شوم و روی تاتامی نمی توانم اصلا کاری انجام بدهم و نابود می‌شوم. من برای مسابقات گرندپری ترکیه 12 کیلو وزن کم کردم و برای حضور در این رقابت‌ها نیز 9 کیلو کاهش وزن داشتم که باعث شد فشار زیادی به بدنم وارد شود. باید یا به سنگین وزن بیایم و یا با استفاده از رژیم خاص همیشه در وزن پایین باشم تا در مسابقات مجبور نشوم کاهش وزن زیادی داشته باشم. بدن من در وزن 100 کیلو جواب نمی دهد و بدنم مانند قدیم نیست که جوان بودم و می‌توانستم وزن زیادی را به راحتی کم کنم.

وی تصریح کرد: باید با برنامه‌ریزی بهتر کاری کنم که از این وضعیت بیرون بیایم و سعی می‌کنم با تمرینات اختصاصی در شهر خودمان و تیم ملی به وضعیت بهتری برسم. متاسفانه من در اردوی تیم ملی حریف تمرینی ندارم و هیچکس حاضر نیست از ترس مصدوم شدن با من تمرین کند. کارم در اردوها فقط وزنه زدن است که مشخص است با این شرایط نمی‌شود کاری از پیش برد. در صورتیکه در اوزان دیگر جودوکاران به هم کمک می کنند اما 90 کیلوگرم ما حاضر نیست با من تمرین کند. در 4 اردوی گذشته تیم ملی هیچ حریفی نبوده که از من حتی یک امتیاز بگیرد آنوقت من چطور انگیزه‌ام را حفظ کنم؟

محجوب با بیان اینکه متاسفانه جودوی ایران در وضعیت بدی بسر می‌برد گفت: باید علت این ناکامی‌ها را از مسئولان بپرسید. ما قبلا با برگزاری اردوهای مشترک و حضور در تورنمنت‌های مختلف عازم مسابقات می شدیم و نتایج خوبی هم می گرفتیم کما اینکه به طلا و نقره آسیا هم رسیدم. اما مهمترین مشکل ما این است که در اردوهای مشترک شرکت نمی‌کنیم و تورنمنت خاصی برای تیم ملی تدارک دیده نمی‌شود تا با حریفان خود دست و پنجه نرم کنیم در حالیکه حریفان ما در بسیاری از مسابقات شرکت می‌کنند. خب با این شرایط مشخص است که در برابر آنها راه به جایی نمی‌بریم. اگر توجه بیشتری به ما شود باور کنید شکست هر حریفی برای ما دور از دسترس نیست.

دارنده مدال طلای آسیا یادآور شد: من یک ورزشکار حرفه‌ای هستم و دوست ندارم در مسابقات توریست باشم و نتیجه نگیرم. با کسب این نتایج روحیه‌ام را از دست می‌دهم. من تا سال گذشته هدفم این بود که در رده اول رنکینگ جهانی قرار بگیرم. این چیزی بود که توانایی‌اش را هم داشتم و در حد یک شعار نبود اما حالا در آسیا هم نمی‌توانم خوب عمل کنم.

وی با تاکید بر اینکه راهکار برون رفت جودوی ایران از این وضعیت برنامه‌ریزی و توجه بیشتر به جودوکاران است گفت: بدون برنامه‌ریزی به هیچ هدفی نمی‌رسیم. من هدفم حضور در المپیک و رفتن روی سکو است چرا که عقده حضور در المپیک بر دلم مانده است. امیدوارم با حمایت مسئولان فدراسیون و ورش ایران بتوانیم در رقابت‌های بیشتری برای کسب سهمیه المپیک شرکت کنیم و به موفقیت برسیم.

 

منبع : خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + چهار =