دلیر: از این ضعیف‌تر نمی‌توانستیم در جودو نتیجه بگیریم

امیر قاسمی نژادکارشناس جودو راهکار برون‌رفت این رشته از وضعیت کنونی را همفکری و تعامل اهالی جودو دانست و گفت: باید دلسوزان جودوی کشور توسط فدراسیون دور هم جمع شوند تا جودو از این وضعیت نجات پیدا کند.

خسرو دلیر در گفت‌وگو با ایسنا درباره ارزیابی خود از تیم ملی جودو در رقابت‌های قهرمانی آسیا گفت: این نتایج که دیگر ارزیابی نمی‌خواهد. دیگر از این ضعیف‌تر نمی‌شد نتیجه گرفت. تیمی که همیشه در رقابت‌های قهرمانی آسیا حداقل سه یا چهار مدال می‌آورده و عنوان‌های قهرمانی و نایب قهرمانی داشته حالا به این روز افتاده است. به نظر من ما 30 سال در جودو پسرفت داشته‌ایم. حتی آن زمان هم بهتر بودیم و همیشه حداقل در آسیا به مدال می‌رسیدیم. اما الان دیگر کسب مدال در رقابت‌های آسیایی هم برایمان آرزو شده است.

کارشناس جودو افزود: سه سال است می‌گویند به ما زمان بدهید. اما وقتی می‌بینیم در رده نوجوانان و جوانان هم در آسیا به عنوان هشتمی و نهمی می‌رسیم و عنوان‌های گذشته را از دست داده‌ایم پس متوجه می‌شویم که در هیچ رده‌ای کار خاصی انجام نشده است و فقط با بازی با واژه‌ها می‌خواهیم برای خودمان زمان بخریم.

وی تصریح کرد: تا کی می‌خواهند بگویند ما نیرو و امکانات نداریم. چرا به این مسابقه‌ها نفرات جوان دیگری اعزام نشد تا حداقل به یک تجربه‌ای برسند. متاسفانه این افراد داشته‌های جودو را هم از بین بردند. الان موقع مدال‌آوری محجوب است اما نمی‌دانم با او چه کار کرده‌اند که با داشتن تجربه و قدرت و سابقه نایب قهرمانی آسیا نمی‌تواند کاری مقابل حریفان از پیش ببرد.

دلیر درباره امکانات محدود جودو نیز گفت: اگر مسئولان فدراسیون می‌بینند پول نیست چرا به هر قیمت راس کار هستند. زمان ما هم پول نبود. من در دوره قبل فدراسیون حضور داشتم و آن موقع هم هزار جور مشکلات مالی داشتیم اما خودم به چشم دیدم که رییس فدراسیون ماشینش را فروخت و تیم را اعزام کرد. ما حداقل از سه مسابقه کسب سهمیه المپیک در دو مسابقه حضور پیدا می‌کردیم اما الان می‌بینیم که جودوکاران در هیچ تورنمنت خاصی مگر بسیار معدود شرکت نمی‌کنند.

کارشناس جودو درباره راهکار خود نیز گفت: متاسفانه در طول سا‌ل‌های اخیر هیچ کار مثبتی در جودو انجام نشده بلکه پسرفت زیادی نیز داشته‌ایم. ما در همه رده‌ها نتایج ضعیفی کسب کردیم و هیچ پشتوانه‌سازی هم در جودو صورت نگرفت. به اعتقاد من اگر تعامل و همفکری در جودو نباشد، هیچ پیشرفتی در این رشته مشاهده نخواهیم کرد. باید نفرات دلسوز جامعه جودو توسط فدراسیون، دور هم جمع شوند و با همفکری یکدیگر جودوی ایران را از این وضعیت اسفبار نجات دهند.

 

منبع : خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 14 =