جودو و یکی از ضعیف‌ترین نتایج 18 سال اخیر

امیر قاسمی نژادتیم ملی جودوی ایران یک مدال برنز در مسابقات قهرمانی آسیا کسب کرد که این نتیجه‌ در کنار مسابقات سال 2009، ضعیف‌ترین نتیجه‌ 18 سال اخیر ایران در مسابقات قهرمانی آسیا است.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مسابقات جودوی قهرمانی آسیا از سال 1966 آغاز شد و تیم ایرانی در ادوار مختلف موفق به مدال آوری شده است.

بیست و پنجمین دوره این مسابقات در کویت برگزار شد که تیم ایران توانست تنها یک مدال برنز توسط سعید ملایی بگیرد.

این نتیجه‌ ضعیف‌ترین نتیجه‌ 18 سال اخیر جودوی ایران در مسابقات قهرمانی آسیا به شمار می‌آید. تیم ایران سال 1997 در مسابقات قهرمانی آسیا هیچ مدالی نگرفت و بعد از آن یعنی از سال 1999 تا 2015 در هر دوره از مسابقات که شرکت داشت(بجز 2009) بیشتر از یک مدال گرفته بود.

البته سال 2009 هم تیم ایران فقط یک مدال برنز توسط احسان رجبی کسب کرد که آن نتیجه‌ هم در کنار مسابقات امسال ضعیف‌ترین نتیجه‌ در سال‌های اخیر به شمار می‌رود.

** یازدهمی ایران در آسیا

تیم ایران در سال 2015 با تک مدال برنز سعید مولایی و دو مقام هفتمی بین 18 تیم که موفق به مدال آوری شدند در مکان یازدهم قرار گرفت. ژاپنی‌ها با شش مدال طلا، سه نقره و پنج برنز قهرمان شدند.

** ایرانی ها حدود 50 دقیقه روی تاتامی آسیایی

تیم پنج نفره ایران در مسابقات قهرمانی آسیا در کویت در مجموع 49 دقیقه و 16 ثانیه روی تاتامی حضور داشت. بیشترین زمان حضور مربوط به سعید ملایی است که به مدال برنز رسید و کمترین حضور هم مربوط به محمد محمدی است که پنج دقیقه (فقط یک مبارزه) دوام آورد.

مهدی فتحی پور در وزن 73 – کیلوگرم شش دقیقه و دوازده ثانیه (در دو مبارزه) روی تاتامی بود.

جواد محجوب هم که مدال آور طلایی ایران در مسابقات قهرمانی آسیا در تایلند 2013 بود در این دوره فقط پنج دقیقه و 32 ثانیه دوام آورد و حذف شد تا روند نزولی‌اش را ادامه دهد.

 

منبع : خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 19 =