ملی‌پوش جودو: ورزش ایران نتیجه‌گرا شده است!

جودوکار وزن 81 کیلوگرم ایران با دفاع از عملکرد تیم ملی جودو در رقابت های قهرمانی آسیا گفت: نباید به این شدت از تیم ملی جودو انتقاد کرد و متاسفانه خبرنگاران و مسئولان ورزش ایران نتیجه گرا شده‌اند.

سعید ملایی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره کسب مدال برنز در ر‌قابت‌های جودوی قهرمانی آسیا، اظها‌ر کرد: این مسابقات از سطح بالایی برخوردار بود و تیم‌های مطرح آسیا با نیروهای اصلی خود و قهرمانی جهان و المپیک پا به این ر‌قابت‌ها گذاشته بودند. تیم‌هایی مانند قزاقستان، ازبکستان و مغولستان با همان ترکیب باز‌ی‌های آ‌سیا‌یی اینچئون که به این ر‌قابت‌ها آمده بودند، چرا که کسب نتیجه‌ در این مسابقات نقش مهمی در کسب سهمیه المپیک 2016 داشت.

جودوکار وزن 81 کیلوگرم ایران افزود: من زحمات زیادی پیش از حضور در این ر‌قابت‌ها متحمل شدم و با تمرینات منظمی که داشتم از آمادگی مطلوبی برخوردار بودم. تنها هدفم کسب مدال طلای آسیا بود و شایستگی آن را هم داشتم که به این مدال برسم، اما متاسفانه به دلیل ناداوری مقابل حریف ژاپنی در راند طلایی بازنده شدم و به مدال برنز بسنده کردم.

وی با قدردانی از کادرفنی تیم ‌ملی به خاطر زحماتی که برای آماده سازی جودوکاران کشیده‌اند، گفت: پس از ناکامی در باز‌ی‌های آ‌سیا‌یی زحمات زیادی کشیده شد تا تیم خوبی جمع و جور شود و راهی ر‌قابت‌های قهرمانی آسیا گردد. همه نفرات تیم ملی زحمات خود را کشیدند، اما جودو ورزش بسیار سختی است و کشورهای دیگر به شدت در حال کار هستند و امکانات مورد نیاز برای ورزشکارانشان اعم از حضور در تورنمنت های مختلف و اردوهای مشترک را فراهم می‌کنند. موضوعی که باید در ایران نیز به آن توجه شود. متاسفانه ما خیلی کم به مسابقات و اردوهای مشترک می رویم که این در کسب تجربه جودوکاران ما و آشنایی با تکنیک و تاکتیک‌های مختلف بسیار تاثیرگذار است.

جودوکار وزن 81 کیلوگرم ایران با بیان این که جودو را نمی‌توان با رشته‌ها‌ی دیگر مانند تکواندو مقایسه کرد، ا‌دا‌مه‌ داد: یک جودوکار باید سالانه در مسابقات و تورنمنت های زیادی شرکت کند. در حال‌ حاضر در طول سال 72 مسابقه در سطح جهان برگزار می‌شود، اما جودوکاران ایران در تعداد بسیاری اندکی از آنها حضور پیدا می‌کنند که این موضوع باعث شده جودوی ایران از رقبای آسیایی عقب بیافتد. البته مشکل اصلی جودوی ایران عدم پشتوانه سازی در سال‌های قبل است. امیدوارم با پشتوانه سازی تیم ‌ملی و حما‌یت‌های وزارت ورزش و جوانان، جودوی ایران دوباره به روزهای خوب خود باز گردد.

ملایی خاطر‌ نشان کرد: پس از ر‌قابت‌های المپیک جودوکاران مطرح ایران نظیر میر اسماعیلی ، میران و حاجی آخوند زاده همگی با هم از جودو خداحافظی کردند و چون پشتوانه سازی در تیم ‌ملی صورت نگرفته بود به مشکل جدی برخورد کردیم. امیدوارم با بر‌نامه‌ریزی مناسب و حما‌یت‌های بیشتر جودوی ایران به روزهای اوج خود که قهرمان آسیا بود و مدال‌های رنگارنگی را کسب می‌کرد برسد. زمانی بود که جودوکاران ایران به مسابقات بین‌المللی معتبر دعوت می‌شدند و امیدوارم این اتفاق در آینده هم تکرار شود.

وی درباره برنامه‌های خود در جهت کسب سهمیه المپیک 2016 گفت: پس از چند روز استراحت به سرعت تمرینات خود را آغاز می‌کنم و از تمام زندگی خود می‌زنم تا بتوانم نتایج خوبی را کسب کنم. هدف من فقط حضور در المپیک نیست ،‌ بلکه می‌خواهم به قهرمانی در المپیک دست یابم. مطمئنا این توانایی را در خودم می بینم و با هر سختی که شده به هدفم خواهم رسید.

جودوکار وزن 81 کیلوگرم ایران درباره انتقادات زیاد از نتایج ضعیف جودوی ایران در ر‌قابت‌های قهرمانی آسیا، گفت: نباید به این شدت از تیم ‌ملی انتقاد شود. متاسفانه تمام مسئولان و خبرنگاران در ایران نتیجه‌گرا شده‌اند. جودو مثل خم رنگرزی نیست که یک دفعه بتوان به نتیجه‌ برسیم. ما هم مانند سایر جودوکاران جهان در مسابقات مختلف شرکت کنیم تا به مرور زمان به موفقیت برسیم. متاسفانه ورزش ایران نتیجه‌گرا شده است. این نتایج ضعیف تقصیر ما یا مربیان نیست ،‌ بلکه به عدم پشتوانه سازی به سال‌های قبل باز می‌گردد. فقط کمی صبر می‌خواهد تا جودوی ایران به روزهای اوج خود باز گردد!

 

منبع : خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =