استعفای میران از سرمربیگری جودوی جوانان

محمود میرانمیران از سرمربیگری تیم ‌ملی جودوی جوانان استعفا داد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سید محمود میران که چند ماهی است هدایت تیم ‌ملی جودوی جوانان را برعهده داشته است، به دلیل درگیری‌های اخیری که در راس فدراسیون جودو به وجود آمده است، تصمیم گرفت به علت شرایط نامساعد برای ادامه فعالیت از سمت خود استعفا دهد.

میران در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با تایید خبر استعفایش از سرمربیگری تیم ‌ملی جودو جوانان درباره علت اتخاذ این تصمیم، اظها‌ر کرد: متاسفانه فضای حاکم بر جودو به هیچ وجه برای ادامه فعالیت مهیا نیست و نمی‌توان در چنین فضایی به پیشرفت جودو دلخوش بود. فضای جودوی ایران بسیار متشنج است که این موضوع بر رده‌های پایه و تیم ‌ملی جوانان نیز تاثیرات مخربی دارد.

سرمربی سابق تیم ‌ملی جوانان افزود: این جنجال‌ها و درگیری‌ها اوضاع جودو را بیش از پیش وخیم‌تر می‌کند و نمی‌توان در چنین فضایی فعالیت کرد. ضمن این که فدراسیون جودو امکانات مناسبی برای تیم ‌ملی جوانان طبق خواسته های من تدارک ندید و من نمی‌توانم با این شرایط به کارم ادامه دهم. من همیشه به دور از حاشیه‌ها بودم و در جریان اختلافات میان رستگار و میر اسماعیلی نیستم. پیش از این درگیری‌ها تصمیم به جدایی از تیم ‌ملی گرفتم، اما متاسفانه یا خو‌شبختا‌نه شرایط حال حاضر کمک کرد تا تصمیمم را علنی کنم.

وی با بیان این که قصد دارد تمرکز خود را بر روی تیم ‌ملی کشتی آلیش بگذارد، تصریح کرد: دیگر از حضور در ورزش و حاشیه‌های زیاد آن خسته شده‌ام ، اما به دلیل قولی که به رسول خادم داده‌ام به حضور در تیم ‌ملی آلیش ادامه خواهم داد. حتی بسیاری به من انگ دو شغله بودن را زدند و این موضوع خیلی من را اذیت کرد. من سه بار عنوان پهلوانی کشور را به دست آوردم و طبق عرف باید عنوان “پهلوان باشی” به من تعلق بگیرد و بازوبند دائمی پهلوانی را به من بدهند، اما سال‌ها از این موضوع می گذرد و رییس فدراسیون ورزش‌های زورخانه ای باید پاسخگو باشد که چرا از این کار امتناع می‌کند.

سرمربی سابق تیم ‌ملی جوانان با بیان این که سرمربیگری در جودو هیچ گونه منافع مالی برای او در بر نداشته است، گفت: حضور در این سمت به جز درد سر و انواع و اقسام حاشیه‌ها چیزی برای من نداشته و باید بگویم که دود این درگیری‌ها فقط به چشم جودو می‌رود. وقتی جودوکار مطرح تیم ‌ملی ما می‌گوید هزار تومان هم پول در جیب ندارد، کسی به دادش می‌رسد؟ مگر می‌شود در این شرایط به پیشرفت جودو خوش‌بین بود. متاسفانه جودوکاران تیم ‌ملی بز‌ر‌گسالان تا حدی بی انگیزه و بی روحیه هستند که نمی‌توان به نتیجه‌گیری آنها با این شرایط دلخوش بود.

میران در پایان درباره این که آیا استعفای خود را به صورت کتبی به فدراسیون اعلام کرده است یا خیر؟ گفت: مگر من کارمند وزارت ورزش و جوانان هستم که بخواهم استعفای کتبی بدهم؟ من تصمیم خود را گرفته‌ام و به هیچ وجه امکان تجدید نظر در این تصمیم وجود ندارد.

منبع : خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 7 =