سرمربی تیم ملی جودو: ملایی باهوش‌تر بود طلا می‌گرفت

سرمربی تیم ملی جودو گفت: سعید ملایی شرایط کسب مدال طلا را داشت و اگر کمی باهوش‌تر مبارزه می‌کرد می‌توانست به این مهم دست پیدا کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از فدراسیون جودو و کوراش، مجید زارعیان بعد از پایان رقابتهای کاپ اروپا در مورد این مسابقات گفت: بلاروس در سالهای گذشته فقط کمپ تمرینی برگزار می کرد که در دو سال گذشته هم جودوکاران کشورمان در آن شرکت داشتند.

وی ادامه داد: بعد از چند سال اردوی مشترک، بلاروس برای اولین بار چنین مسابقاتی را برگزار کرد که با حضور برخی قهرمانان صاحب نام در اوزان مختلف رقابتهای سطح بالایی را شاهد بودیم.

سعید ملاییزارعیان در خصوص عملکرد سه جودوکار ایران در این مسابقات گفت: محجوب که به دلیل سرماخوردگی و با صلاحدید پزشک تیم اجازه حضور در مسابقات را پیدا نکرد و فقط در تمرینات اردویی حضور پیدا کرد. اما قاسمی نژاد برای نتیجه گرفتن در وزن جدید وزن باید کمی وزن خود را افزایش داده و به خودباوری لازم دست پیدا کند.

سرمربی تیم ملی به مسابقات سعید ملایی اشاره کرد و گفت: ملایی بدون شک باید طلا می گرفت. او از تمام جودوکاران این وزن بهتر مبارزه کرد و رقبای خود را تا نیمه نهایی یکی پس از دیگری به خوبی شکست داد. حریف کوبایی جودوکاری نبود که بتواند ملایی را شکست دهد که متاسفانه بعد از آنکه حریف سه اخطار عقب افتاد ملایی به تصور یک پیروزی راحت کار را دنبال کرد که غافلگیر شد و با یک امتیاز “یوکو” بازنده شد. در دیدار رده بندی هم نماینده ارمنستان را ضربه فنی کرد و برنز گرفت.

وی افزود: ملایی روند بسیار خوبی دارد و انگیزه زیادی هم برای کسب مدال در تورنمنت های مختلف از خود نشان داده است. اگر همین روند را ادامه داده و با جدیت بیشتر تمرین کند بدون شک می تواند در میدانهای بزرگتر موفق به کسب مدال شود.

زارعیان به اردوی مشترک هم اشاره کرد و گفت: امروز دوشنبه راهی یک کمپ تمرینی خارج از شهر می‌شویم تا از فردا تمرینات را در دو نوبت صبح و عصر آغاز کنیم. بسیاری از جودوکاران مطرح دنیا فقط برای حضور در اردو راهی بلاروس شده اند که می تواند یک دوره تمرینی بسیار خوب برای نمایندگان کشورمان باشد.

سرمربی تیم ملی در پایان گفت: جمعه شب به تهران بازمی گردیم و خیلی زود تمرینات را از سر می گیریم. هدف ما حضور در مسابقات مغولستان است و باید برای این مسابقات بیشتر از قبل تمرین کرده و با آمادگی بهتری راهی این مسابقات شویم.

منبع : خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 9 =