جودوکار تیم ملی: جودوی ایران در حال پسرفت است/ با این وضع سهمیه گرفتن یعنی مدال المپیک

عضو تیم ملی جودو معتقد است جودوی ایران نه تنها پیشرفتی نداشته بلکه پسرفت کرده و علت این مشکل، به روز نبودن آن است.

قاسم نوری‎زاده در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، درباره علل نتایج ضعیف جودوکاران ایران در رقابت‎های اخیر اظهار کرد: علت‎ها زیاد است اما مهمترین دلیل این است که جودوی ایران به روز نشده و با روال قدیمی کار می‎کند.

وی ادامه داد: ما همان شرایط چندسال قبل را داریم و این در حالی است که قوانین روز به روز عوض می‎شود و بقیه کشورها با علم روز کار می‎کنند.

نوری‎زاده خاطرنشان کرد: در گذشته هر جودوکاری که در ایران قهرمان می‎شد به راحتی می‎توانست در آسیا هم موفق شود اما با تغییر قوانین، شرایط خیلی سخت شده و ما علم روز را نداریم و درجا می‎زنیم.

این جودوکار لرستانی تاکید کرد: برای کسب سهمیه المپیک 70 تا 80 رقابت بین‎المللی برگزار می‎شود که به سبب کمبود بودجه، ما فقط به پنج یا شش رقابت اعزام می‎شویم و انتظار دارند با این تعداد مسابقه کم، سهمیه المپیک هم کسب کنیم.

وی با ابراز نارضایتی از بودجه کم فدراسیون، گفت: همه می‎گویند چرا جودو ضعیف شده یا سهمیه المپیک کسب نمی‎شود اما نمی‎دانند که کسب سهمیه چقدر سخت شده و باید در رقابت‎های مختلف امتیاز به دست بیاوری تا جواز حضور در المپیک را کسب کنی و با شرایط موجود به نظر من هر کسی سهمیه بگیرد، فرقی با مدال گرفتن در المپیک ندارد.

نوری‎زاده اضافه کرد: مشکل اصلی ما برگزاری مسابقات کم است و همین سبب شده که نتایج دلخواه را کسب نکنیم. با مسابقات کم، همه انتظار زیاد دارند.

جودوکار تیم ملی در پاسخ به اینکه شرایط کنونی تیم ملی و مشکلات برخی اعضای فدراسیون را چگونه ارزیابی می‎کند؟ گفت: از این موارد خبر ندارم! در خرم‎آباد تمرین می‎کنم و فعلاً از اردوی تیم ملی خبری نیست. جودو شرایط سختی دارد و کسی نیست که صدای جودوکاران را بشنود و صدای ما به گوش کسی نمی‎رسد. وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک باید بودجه فدراسیون را بیشتر کنند تا برای اجرای برنامه‎ها و حضور در اردوها و رقابت‎های بین‎المللی، مشکل خاصی نداشته باشیم.

منبع : خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 18 =