جودو جایزه بزرگ مغولستان/ سعید ملایی به نشان برنز دست یافت

ملی پوش جودو ایران مدال برنز رقابتهای جایزه بزرگ مغولستان را به خود اختصاص داد.

به گزارش ایسنا به نقل از فدراسیون جودو، در ادامه مسابقات جودو جایزه بزرگ مغولستان که با حضور ۲۰۱ جودوکار از ۳۵ کشور در “اولان باتور” جریان دارد نماینده وزن 81- کیلوگرم ایران با برتری مقابل نماینده آلمان در دیدار رده بندی به نشان برنز دست یافت.

سعید ملایی پس از یک دور استراحت، “ماجدوف” از صربستان را شکست داد و راهی دور سوم شد. ملایی در این مرحله در پیکار با “والویس فورتیر” از کانادا با اخطار نتیجه را واگذار کرد و به گروه بازنده ها رفت. جودوکار کانادایی نفر دوم رنکینگ جهانی است و مدال برنز المپیک لندن و نقره مسابقات جهانی ۲۰۱۴ را در کارنامه دارد.

ملایی در گروه بازندها ابتدا “یوگی مارویاما” از ژاپن را با امتیاز “وازاری” شکست داد و به دیدار رده بندی راه یافت. نماینده جودو ایران برای کسب مدال برنز به مصاف “راسل دومنیک” از آلمان رفت و در در حالی که یک “وازاری” به حریف داده بود، با گرفتن یک وازاری کار را به تساوی کشاند و در نهایت در دقیقه دوم مبارزه حریف خود را ضربه فنی کرد.

این چهارمین مدال برنز ملایی از ابتدای سال جاری در مسابقات مهم بود. سعید ملایی بعد از بازیهای آسیایی اینچئون تغییر وزن داد و به وزن 81- کیلوگرم آمد. وی در این وزن روند رو رشدی داشت و در رقابت‌های جایزه بزرگ ترکیه، قهرمانی آسیا و مسابقات کاپ اروپا در بلاروس موفق به کسب مدال برنز شده بود که با این نتایج یک گام دیگر به کسب سهمیه المپیک نزدیک شد.

منبع : خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =