محسنی: بهتر است میران به فکر قهرمان‌پروری باشد نه قهرمانی

فریدون محسنی پیشکسوت جودو کشورمان در گفت و گو با خبرنگار حوزه کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران، گفت: میران 15 سال کاپیتان تیم ملی بود و مدال‌های جهانی و آسیایی زیادی دارد و ذهنیت خوبی مردم از او دارند که نباید این ذهنیت خراب شود. میران پا به سن گذاشته و به جای این که به عرصه قهرمانی برگردد، بهتر است یکی مثل محمود میران بسازد و تحویل جامعه جودو بدهد تا بتواند دوباره افتخارآفرینی کند.
 
دبیر هیئت جودو شهرری تصریح کرد: تجربه‌ای که میران در سنگین وزن دارد، هیچ جودوکاری در ایران ندارد و وی باید از این تجربه برای ساختن جوانان در سنگین وزن استفاده کند.
 
من به او پیشنهاد می‌کنم که باشگاهی راه‌اندازی کند مخصوص سنگین وزن‌ها و فقط روی این وزن کار کند، این باعث می‌شود وجهه او به عنوان یک اسطوره در جودو حفظ شود.
 
محسنی تأکید کرد: به نظر من میران در بحث پیشکسوتان می‌تواند نتیجه بگیرد ولی در بزرگسالان فکر نمی‌کنم بتواند نتیجه بگیرد. امیدوارم میران هر تصمیمی که می‌گیرد، سنجیده باشد تا بعداً پشیمان نشود.
 
پیشکسوت جودو کشورمان گفت: در اوزان سبک جودوکار شش دانگ و خوب نداریم و این نفراتی که در تیم ملی هستند در حد و اندازه مسابقات بین‌المللی نیستند و چون سن و سالی از آن‌ها گذشته است، فدراسیون باید روی جوانانی که در مسابقات قهرمانی آسیا نتیجه خوبی کسب کرده‌اند، سرمایه‌گذاری کند. با اعزام نکردن مشکل حل نخواهد شد باید به جوان‌ترها و آن‌هایی که آینده‌دار هستند، بها داد تا ضعف در اوزان سبک در آینده حل شود.
 
محسنی در پایان خاطرنشان کرد: برای میران آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم هر تصمیمی که می‌گیرد، نتیجه خوب داشته باشد ولی من به عنوان یک دوست قدیمی به او پیشنهاد می‌کنم که به عرصه قهرمانی در بزرگسالان فکر نکند و به فکر قهرمان‌پروری باشد.

منبع : باشگاه خبرنگاران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − یازده =