وضعیت جودو اصلا خوب نیست/ حال و حوصله کار با پیشکسوتان را نداشتم!

به گزارش سرویس ورزشی برنا، محمود میران جودوکار 41 ساله سابق تیم ملی ایران که سال 87 از دنیای قهرمانی خداحافظی کرده بود در تصمیمی غیر منتظره اعلام کرد دوباره قصد بازگشت به روی تاتامی را دارد. میران در گفتگو با برنا درباه این این بازگشت گفت.

میران در ابتدا از علت تصمیم غیرمنتظره اش مبنی بر بازگشت به دنیای قهرمانی صحبت کرد: بنده از یک سال و نیم پیش به صورت هدفمند و روزانه تمرینات خودم را انجام می دهم. یک رشته من در آوردی ژاپنی از من درخواست کرد تا در آن جا فعالیت کنم. من هم وقتی حس کردم و دیدم آمادگی قابل قبولی دارم تصمیم گرفتم به جودو بازگردم و دوباره مسابقه بدهم.

وی در ارتباط با اینکه برای این تصمیم غیر قابل پیش بینی اش با زارعیان، سرمربی تیم ملی هم مشورت کرده یا خیر گفت: بنده با آقای زارعیان اوایل دهه هفتاد به مدت 2، 3 سال هم تیمی بودم و بعد از آن هم چند سال ایشان مربی من بود. به همین دلیل آشنایی خوبی باهم داریم. من هم برای این تصمیمم با آقای زارعیان مشورت کردم و با موافقت او هم همراه شد.

میران در ادامه افزود: مهم ترین هدفم از بازگشت به جودو کسب سهمیه المپیک ریو و حضور در این مسابقات است.

دارنده مدال طلای بازی های آسیایی هوشیمینه در پاسخ به ادعای آرش میراسماعیلی مبنی بر اینکه وی قصد داشته فقط در مسابقات پیشکسوتان شرکت کند و به یک باره تصمیمش را عوض کرده و به تیم ملی بزرگسالان آمده؛ اظهار داشت: والله من این قدر آماده هستم که اصلا حال و حوصله کار با پیشکسوتان را ندارم. البته قصد دارم در مسابقات قهرمانی پیشکسوتان جهان که در رده سنی 40 تا 45 سال در مهرماه و کشور هلند برگزار می شود؛ حاضر شوم.

مرد نقره ای جودوی ایران در پاسخ به این سوال که این با توجه به تعداد مسابقات زیادی که پیش رویش قرار دارد و همچنین سن و سال بالایی هم دارد نگران مصدومیت نخواهد بود؛ خاطرنشان کرد: نگران نیستم ولی اگر این اتفاق افتاد؛ جودو را کنار می گذارم.

وی درباره مسابقات پیش رویش گفت: اردوی مشترکی را تیم ملی بزرگسالان قرار است داشته باشد که من هم همراه تیم خواهم بود. بعد از آن هم مسابقات پیشکسوتان جهان در پیش رو خواهد بود. همچنین قصد دارم در مسابقات جهانی بچه ها را همراهی کنم و مسابقات را از نزدیک ببینم.

میران درباره رقابتش با محمدرضا رودکی در وزن +100 کیلوگرم تاکید کرد: من هیچ رقابتی با رودکی ندارم. من و رودکی هر کدام باید در مسابقات جهانی، آسیایی و گرندپریکس ها برای کسب سهمیه امتیاز جمع کنیم و قرار نیست مبارزه انتخابی ای باهم داشته باشیم.

جودوکار 41 ساله و هنرمند تیم ملی ایران درباره علت کناره گیری اش از سرمربیگری تیم ملی جوانان گفت: در آن مقطع در جودو تنش های زیادی وجود داشت. همه علیه هم مصاحبه می کردند. ضمن اینکه من خودم قصد داشتم مهرماه از هدایت این تیم کناره گیری کنم و به دنیای بازیگری بازگردم که با توجه به این مشکلات، این تصمیم من چند ماه جلو تر به وقوع پیوست.

وی درباره اوضاع کنونی جودو هم صحبت کرد: وضعیت حال حاضر جودو هم اصلا خوب نیست. لازمه موفقیت در هر زمینه و هر ورزشی وجود همدلی و همزبانی و همچنین تلاش فروان است. البته من در حال حاضر کمتر درگیر مشکلات فدراسیون هستم؛ چرا که در حال حاضر تنها یک ورزشکار هستم و مسئولیت دیگری ندارم. ولی وقتی سرمربی تیم جوانان بودم؛ مسئولیت چندین نفر دیگر هم بر روی دوش من بود و همین کار من را سخت تر می کرد.

میران دل بسیار پری داشت و گلایه هایی هم داشت که همه آن ها را بازگو کرد: متاسفانه رفتار خوبی با منی که 18 سال سابقه حضور در سطح اول جودوی کشور را داشته ام؛ ندارند و من را به عنوان یک ورزشکار درجه دو به حساب آورده اند. من کسی هستم که به طور همزمان در سه رشته  کشتی آزاد، جودو و کشتی پهلوانی قهرمان شدم. آقایان مسئول آیا قصد ندارید بعد از 18 سال بازوبند پهلوانی من را بدهید. من تنها کسی هستم که 4 سال پیاپی حدفاصل سال های 73 تا 76 قهرمان کشتی پهلوانی شدم و سال 75 آقای هاشمی رفسنجانی، بازوبند اولیه من را اهدا کردند ولی تا به حال هیچ یک از مسئولین ذی ربط بازوبند اصلی من را تحویل نداده اند.

وی همچنین گفت: رکوردهای زیادی در این رشته به نام من ثبت شده است. سال 69 در سه رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان قهرمان کشور شدم. من همان کسی هستم که لقب مرد نقره ای را یدک می کشم.

محمود میران در انتها درباره فعالیت های غیرورزشی اش هم صحبت کرد: در کنار همه این فعالیت های ورزشی، هم عکاسی می کنم و هم نقاشی می کنم و انشا… بعد از پایان ماه مبارک رمضان، گالری و نمایشگاهی از آخرین کارهایم برگزار می کنم.

مبنع : خبرگزای برنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 18 =