آموزش دفاع شخصی – حمله به مهاجم

آموزش دفاع شخصی – کراو ماگاهر چند اصل اولیه در مسئله دفاع شخصی فرار از معرکه و یا دوری از تهدید است اما گاهی مواقع امکان دفع خطر مهاجم بدون درگیری وجود ندارد در واقع بهترین دفاع حمله است. در اینجا فرض را می گذاریم که در محیطی محصور گیر افتاده اید و مهاجم به سمت شما هجوم می آورد.

بهتر است که نخست اقدام به کور کردن شعاع دید مهاجم از سمت مقابل نمود ، وقتی او نتواند شما را درست ببیند یعنی از قدرت مناسبی برای مانور بهرمند نیست در نتیجه خطر کمتری از جانب اش متوجه تان خواهد شد.

آموزش دفاع شخصی – کراو ماگااگر این کار شما با ضربه به ناحیه سر و صورت همراه باشد موثر تر خواهد بود ، همانطور که در تصویر مشاهده می کنید با ضربه زدن به زیر گلو (به خصوص برآمدگی گلو) و پس از آن فشار معکوس آوردن به سر (سمت عقب) می توان به این مهم دست یافت.

 

در مرحله دوم با استفاده از وضعیت موجود که برای مهاجم پیش آمده ، همراه با نزدیک شدن به مهاجم می توان ضربه ای دیگر به او وارد کرد تا شوک حمله اول استمرار یابد ، شما می تواند با آرنج دست مخالف به گردن یا صورت ضربه بزنید.

آموزش دفاع شخصی – کراو ماگا

نهایت امر نیز با اجرای تکنیک پرتابی به کلی او را زمین گیر کرد تا مقدمات تسلیم یا مرگ شخص متجاوز فراهم گردد ، بهتر است که شما برای پرتاب از تکنیک های استفاده کنید که جهت پرتاب به سمت پشت باشد ، مثل اوسوتو گاری ، تانی اوتوشی ، اروا ناگه و …. زیرا کندن او بخاطر عدم تعادل در پشت اش راحت تر اتفاق می افتد.

 

این آموزش مبتنی بر فنون ضربه ای کراو ماگا بوده که از خشونت بالای برخودار است حتی افسران اسرائیلی هنگام تمرین اینگونه تکنیک ها با لوازم ایمنی اقدام به تمرین می کنند لذا اکیداً توصیه می شود که :

  • هنگام تمرین مراقب خود و حریف تان باشید
  • از آموزش و تمرین در خارج از محیط باشگاه خودداری کنید

 

برای اینکه شبهه ای پیش نیاد! مرگ بر اسرائیل 😀

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 5 =