اینجا سر گردنه است پول زور بدید

طی چند روز اخیر رشید خدابخش سرپرست فدراسیون جودو دو بخشنامه بحث برانگیز را به هیات های استانی ابلاغ کرد ، وی ضمن افزایش تعرفه احکام جودو و دفاع شخصی (صدور و ثبت نام) کاربران سایت فدراسیون را مجبور به پرداخت مبالغی کرد تا بتواند وارد سامانه صدور احکام شوند. مشاهده بخشنامه افزایش قیمت احکام و بخشنامه پرداخت حق عضویت

پیل زور وده

با بررسی اجمالی بخشنامه های ابلاغی می توان به علت این نوع سیاست گذاری تخریبی پی برد ، افزایش درخواست های مالی فدراسیون از ورزشکاران نشان دهنده کسری بودجه فدراسیون ورزشی است که در المپیک پتانسیل کسب 14 مدال را دارد ، اما چرا فدراسیون بجای رو زدن به دولت تدبیر و امید یا جذب اسپانسر دست در جیب افراد عموماً کم توان نموده است جای تامل دارد.

بطور مثال حداقل اگر 100 هزار نفر بخواهد برای ورود به بخش سامانه احکام جودو و دفاع شخصی مبلغ 10/000 تومان حق عضویت پرداخت کنند در سال بیش از یک میلیارد تومان عایدی فدراسیون می شود. همچنین در طول سال اگر 10 هزار نفر در آموزن دان ، مربیگری و داوری با حداقل مبلغ دریافتی 280/000 تومان شرکت کنند ، فدراسیون 3 میلیارد در آمد خواهد داشت!

اگر فدراسیون جودو دولتی است وزارت ورزش و جوانان که خود خدابخش را در راس امور فدراسیون گماشته است باید ضعف های مالی آن را جبران کنند نه قشر ورزش کار و کم بضاعت جامعه که بعضاً در تامین نان شب خود نیز لنگ میزنند چه برسد به پرداخت مبالغ سنگین برای یک تیکه کاغذ!

با افزایش تعرفه احکام در سال 95 و اخذ حق عضویت در سایت فدراسیون جودو ...

نمایش آرا

Loading ... Loading ...

و اگر هم فدراسیون جودو دولتی نیست پس آقایان محترم با دخالت های مکرر و سیاسی در محیط پاک ورزش سعی در تخریب آن نکنند ، بگذارند همین های هم که رفاه شان در ورزش خلاصه می شود ورزشکار باقی بمانند.

بنده روز های (15 سال پیش) را به خاطر دارم که شهریه ماهی 3 هزار تومان بود و برای صدور حکم 1800 تومان پرداخت می شد ، در آن زمان سالن های جودو مملو از ورزشکاران کم سن و سالی بود که تمام سرگرمی و رفاه شان در باشگاه جودو خلاصه می شد اتفاقاً در آن دوران بود که امثال آرش میراسماییلی ، کاظم ساریخانی ، وحید سرلک و … سر بیرون آوردند. عموم قهرمانان ما از قشر کم درامد جامعه بودند چون انگیزه و استعداد بالای برای قهرمانی داشتند.

افزایش هزینه ها نه تنها به نفع جودو نیست بلکه همان مقدار زحمتی که دکتر محمد علی رستگار برای ساختن پایه های جودو کرده است نابود می شود.

بهتر است پیشگیری را مقدم بر درمان کرد ؛ مسئولان جای صرف کردن بودجه های کلان در امر مبارزه با رذائل اجتماعی و بیماری های جسمی و روحی در بخش ورزش سرمایه گذاری کنند چرا که به اعتراف اهل فن گسترش ورزش نقش مثبتی در کاهش هزینه های دولت در بخش های اصلاحی و درمانی دارد .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + پانزده =