شروع فعالیت نصرت خان ولی اف به عنوان سرمربی تیم ملی

نصرت خان ولی افنصرت خان ولی اف 64 ساله ازبکستانی به عنوان سرمربی تیم ملی جودوی ایران فعالیت خودش را آغاز نمود، ولی اف در المپیک 1992 بارسلون یکی از مربیان تیم شوروی بود و پس از استقلال ازبکستان به مدت 6 سال مربی ازبک ها شد، شاگرد او آرمن باغداساروف* در المپیک 1996 آتلانتا مدال نقره وزن 86- کیلوگرم را به گردن آویخت.

و پس از آن در کسوت مدرس سولیداریتی کمیته بین المللی المپیک به آموزش مربیان در اقصی نقاط جهان پرداخت و سالها نیز سرمربیگری در تیم های ملی عراق و سوریه و لبنان را بر عهده داشته است.

نظر مسئولین فدراسیون جودو ایران در رقابت های آسیایی جودو 2016 به نصرت خان برای سپردن مسئولیت هدایت تیم ملی جلب گردید اما برای اطمینان خاطر از مدیریت و قدرت مربیگری اش او را به صورت آزمایشی به ایران دعوت کردند و همراه جودوکاران المپیکی کشورمان در دو جایزه بزرگ باکو و آلماتی اعزام کردند.

نصرت خان پس از بازگشت از تورنمنت قزاقستان با توجه به گزارش مدیر تیم های ملی و تایید کمیته فنی، به طور رسمی تا پایان المپیک ریو به عنوان سرمربی تیم ملی معرفی شد. [عملکرد تیم ایران در این دو مسابقه – حتما ملاحظه کنید]

البته بنابر پیشنهادی که ولی اف داشت و فدراسیون جودو نیز آن را تایید کرد ، حامد ملک محمدی به عنوان مربی و دستیار این مربی ازبک انتخاب گردید .

 

——
[*] باغداساروف جودوکار دو ملیتی ازبک ارمنی در حال حاضر رئیس فدراسیون جودو ازبکستان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 7 =