کی یونگ جئون: بی صبرانه منتظر شروع مسابقات جهانی بوداپست هستم

کی یونگ جئون (Ki Young Jeon) یکی از مشهور ترین جودوکاران جهان است. قهرمان المپیک آتلانتا (1996) که اکنون در کمیساریا ورزشی فدراسیون جهانی جودو فعالیت دارد.

کی یونگ جئون

حال به یاد روز های اولیه خود در جودو است، آن زمان که از بلند پروازی و آرزوهای دست نیافتنی به فکر تبدیل شدن به یک قهرمان بود.

جئون مورد روند شکل گیری شخصیت قهرمانی در او می‌ گوید:

وقتی ۱۲ سالم بود شروع به تمرین جودو کردم و در سن ۱۶ سالگی در مسابقات قهرمانی مدارس کشور مقام آوردم، پس از آن رویای من برنده شدن در مسابقات قهرمانی جهان بود و من حس کردم که واقعاً آن را بدست خواهم آورد.

وقتی در دبیرستان بودم مسابقات قهرمانی جهان (بلگراد – 1989) را دیدم، به یاد دارم فنونی را که مشاهده می کردم تمرین نمودم.

از فن اوچی ماتا تاتسوتو موچیدا (Tatsuto Mochida) ژاپنی که در مسابقات جهانی اجرا کرد تحت تاثیر قرار گرفتم او در فینال با بیونگ جو کیم (Byung Joo Kim) مبارزه کرد و باخت.

جئون برای اولین بار در سال 1993 به مسابقات قهرمانی جهان راه یافت، درست زمانی که تنها ۲۰ سال داشت. جئون جوان در مبارزه نهایی مقابل حریف قدرتمندی از ژاپن به نام هیدهیکو  یوشیدا (Hidehiko Yoshida) قرار گرفت.

یوشیدا سال گذشته را در المپیک بارسلون (1992) با قهرمان پشت سر گذاشته بود و به امید جبران مسابقات جهانی بارسلون (1991) راهی رقابت ها شده بود. او مقابل جئون شکست سختی خورد.

کی یونگ جئون درباره آن برهه تاریخی می گوید:

زمانی که برای اولین بار در مسابقات جهانی مبارزه می دادم بسیار آسوده خاطر بودم، این به دلیل آن بود که می دانستم تمرینات سختی را در آکادمی ملی سئول پشت سر گذاشتم.

شرایط بسیار خوب و اعتماد به نفس کاملی داشتم. در این مرحله از زندگی حرفه ای من قهرمانی در جهان رویایی بود که به حقیقت پیوست.

سپس جئون به ادامه قهرمانی در مسابقات جهانی چیبا (1995) و پاریس (1997) می پردازد؛

بسیاری از حریفانم به بهترین فن من که سئوی ناگه چپ بود شناخت پیدا کرده بودند و دیگر نمی توانستم همیشه با این تکنیک موفق شوم بنابراین روی شگردهای گوناگون کار کردم.

می توانستم فن های اوچی ماتا، تای اوتوشی و سئوی ناگه راست را به خوبی اجرا کنم؛ دیگر با تاکتیک های جدیدی آشنا شده بودم و به همین خاطر به عنوان یک قهرمان باقی ماندم.

کی یونگ جئون با نگاهی به مسابقات جهانی پیش رو در مجارستان از انتظارات بالایی که دارد می گوید و معتقد است؛

رقابت های امسال مصادف شده با اعمال اصلاحات جدید در قوانین داوری که جودوکاران برای اولین با در مسابقات قهرمانی جهان باید آنها را رعایت کنند.

ما شاهد این هستیم که با اجرای یکسری قوانین جدید سرعت مبارزه ها افزایش یافته؛ این مهم به توسعه جودو و جذب طرفداران جدید کمک می کند.

او در پایان گفت:

من در بوداپست منتظر یک رویداد بسیار هیجان انگیز و جالب هستم که در آن همه چیز در هر روز ممکن خواهد بود و مشتاقانه منتظر دیدن همه اعضای خانواده جودو در مجارستان هستم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + هفده =