ژاپن جوانترین قهرمانان آسیا را ارائه می‌دهد

در روزهای اخیر ژاپن با گنکی کوگا و کوسوکه ماشییاما بیست ساله، جوان ترین قهرمانان آسیا را در مسابقات قهرمانی آسیا – اقیانوسیه ارائه کرد. تیم جوان ژاپن در مجموع 4 مدال طلا کسب کرد، درست به اندازه کافی برای پیروزی در جدول مدالها.

کوگا در دسته 60 کیلوگرم مقابل یونگ یانگ وی از تایپه پیروز شد. این نابغه ژاپنی در میدان بسیار دشوار فوجیره که شامل حریفانی نظیر گاسمن کرگیزبایف (قزاقستان)، ها ریم لی (کره جنوبی)، شرف الدین لطفی لایف (ازبکستان) بود توانست در جایگاه نخست قرار گیرد.

تیم ژاپن متشكل از استعدادهای فراوانی بود که در دو دوره پیشین قهرمانی جوانان جهان در زاگرب و ناسائو مدالهایی را کسب کردند.

کوسوکه ماشیاما قهرمان دسته 90 کیلوگرم شد. او در فینال کامرانشاه استاپیریان(تاجیکستان) با تجربه را شکست داد.

ماشیاما پس از شکست یوخیو اماموف (ازبکستان) در یک چهارم نهایی دونگ هان گواک قهرمان اسبق جهان را شکست داد. و در نیمه نهایی ناصیف الیاس (لبنان) سومین قربانی بود.

مدال طلای وزن منفی 70 کیلوگرم زنان را شیهو تاناکا بعد از برد در برابر گولنوزا ماتنییازوا (ازبکستان) بدست آورد. یک وزن بالاتر و در دسته 78- کیلوگرم مائو ایزومی کسی بود که پس از شکست ژینژائو ما از چین در فینال مدال طلا را به دست آورد.

علاوه بر این ژاپن در اولین دوره از مسابقات آسیا اقیانوسیه یک نقره و چهار برنز کسب کرد، جایی که استرالیا -بهترین تیم اقیانوسیه- به سه مدال برنز دست یافت و مغولستان، دومین تیم برتر در تورنمت امارات سه مدال طلا تصاحب کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + نه =